Tiek ierobežoti valsts apmaksātie zobu higiēnas pakalpojumi bērniem

21.jūlijs 2023

Esam spiesti informēt, ka medicīnas centrā “LIEPA” no augusta mēneša sākuma līdz gada beigām sakarā ar kvotu izsīkumu vairs nevarēsim nodrošināt Nacionālā veselības dienesta apmaksātus (bezmaksas) pakalpojumus bērnu zobu higiēnā. Medicīnas centrs “LIEPA” līdz 2023.gada beigām sniegs tikai maksas zobu higiēnas pakalpojumus bērniem.

Plašāka informācija par Nacionālā veselības dienesta kvotām pieejama šeit: par kvotām

Pateicamies par sapratni un atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Ar cieņu, medicīnas centra “LIEPA” vadība.

Aicinām pievienoties LIEPA Medicīnas centrs komandai zobu higiēnistu

13. jūlijs. 2022

Aicinām pievienoties LIEPA Medicīnas centrs komandai zobu higiēnistu!


Pie mums Tev būs:
• labi darba apstākļi;
• atsaucīgi kolēģi;
• interesanta un dinamiska darba vide;
• konkurētspējīgs atalgojums;
• profesionālās attīstības un apmācību iespējas.


Darba vieta: Carnikava, Plūmju iela 3.
CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz e-pastu: info@liepamc.lv.

Informācija par vakanci pa tālruni 29611691. www.liepamc.lv

Medicīnas centrs "LIEPA" vēl priecīgus Līgo svētkus!

Medicīnas centrs "LIEPA" aicina visus līgotājus un jāņubērnus svētku dienās būt piesardzīgiem un rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību.


Tomēr, ja svētku laikā ir pasliktinājies veselības stāvoklis un ir nepieciešama medicīniska konsultācija, medicīniskus padomus visu diennakti sniedz Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001.

Medicīniskos padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos (paaugstināta temperatūra, galvassāpes, sasitumi, slikta pašsajūta u.c.) pa  Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 brīvdienās un svētku dienās visu diennakti sniedz pieredzējuši ģimenes ārsti un ārstu palīgi. Ja ir noticis nelaimes gadījums, pēkšņi pasliktinājies veselības stāvoklis, apdraudot veselību vai dzīvību, jāzvana ātrajai palīdzībai pa tālruni 113.

Piedāvājam jaunu pakalpojumu - krūšu ultrasonogrāfisko izmeklēšanu!

3.nov. 2022

Esam priecīgi ziņot, ka tagad medicīnas centrā “LIEPA” varam piedāvāt tik ļoti nepieciešamos ultrasonogrāfiskos (USG) izmeklējumus krūšu dziedzeriem.

Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija (USG) ir viena no virspusēji novietoto audu izmeklēšanas veidiem un to izmanto šādos gadījumos:

 • grūtniecības laikā;
 • sievietēm bērna barošanas ar krūti (laktācijas) laikā;
 • jaunām sievietēm profilaktisko izmeklējumu laikā (apmēram līdz 40 gadu vecumam);
 • vīriešiem;
 • ja krūšu audu specifikas (blīvuma) dēļ mammogrāfija nenodrošina pietiekoši precīzu diagnostiku;
 • lai precizētu mammogrammā redzamās krūšu dziedzeru audu izmaiņas, veidojumus u.c.

Galvenās krūšu dziedzeru ultrasonogrāfijas galvenās priekšrocības:

 • šī procedūra ir nesāpīga, nerada nepatīkamas sajūtas;
 • izmeklējuma laikā nav starojuma;
 • bieži tā ir neaizstājama izmeklējumu papildmetode;
 • izmeklējums ir ērti un viegli veicams un nepieciešamības gadījumā atkārtojams.

Kā notiek izmeklējums?

Izmeklēšanas laikā paciente atrodas guļus stāvoklī uz muguras. Izmeklēšana tiek veikta ar nelielu spiedienu, lai samazinātu zemāk esošo audu biezumu, lietojot augstas frekvences neliela izmēra zondi. Izmeklējot krūtis, vienlaikus izmeklē arī paduses bedres, novērtējot ādu, zemādu, dziedzeraudus (krūts dziedzera iekšējās struktūras tādas kā daiviņas un piena vadiņus), taukaudus, kas atrodas aiz dziedzera un krūšu kurvja priekšējo sienu (t.sk. muskuļus un ribas), detalizēti izvērtējot arī krūts galu.

Ultrasonogrāfiskos izmeklējumus krūtīm veic un apraksta dr. Annija Egle.

Mūsu medicīnas centrs „LIEPA” ir aprīkots ar visaugstākās kvalitātes daudzfunkcionālu ultrasonogrāfijas aparatūru (telpiskais attēls reālajā laikā). Ultrasonogrāfija ir nekaitīga un nesāpīga, bet ļoti informatīvs un ātri veicams vizuālās diagnostikas izmeklējums, ar kura palīdzību izvērtē dažādu orgānu un mīksto audu struktūru. Ultrasonogrāfija ir viena no svarīgākajām vizuālās diagnostikas metodēm.

Piedāvājam ultrasonografiskos izmeklējumus arī vēdera dobumam, vairogdziedzerim, virspusējiem audiem un limfmezgliem.

Uz medicīnas centra "LIEPA" pakalpojumiem iespējams pierakstīties, piezvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Izmaiņas medicīnas centra "LIEPA" pakalpojumu cenrādī

26.septembris 2022

Informējam, ka no 1.oktobra ir izmaiņas medicīnas centra "LIEPA" pakalpojumu cenrādī, vairāk informācijas šeit: http://www.liepamc.lv/cenradis/  

Diemžēl pašlaik ir izsmeltas valsts piešķirtās kvotas zobārstniecības un zobu higiēnas pakalpojumiem bērniem, gaidām papildus kvotas no Nacionālā Veselības dienesta.

Uz medicīnas centra "LIEPA" pakalpojumiem iespējams pierakstīties, piezvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Piedāvājam jaunu pakalpojumu - ārstniecisko masāžu grūtniecēm!

16. marts 2022

Vai zināt, ka lielākās pārmaiņas ar sievieti notiek tieši grūtniecības laikā, kad strauji mainās gan fiziskais ķermenis, gan emocionālā pašsajūta? Tiek piedzīvots tik daudz jauna, ka pat visstabilākajai nervu sistēmai ir grūti izturēt šādu slodzi, un arī ķermenis prasa sev veltīt īpašu vērību. Tāpēc ārstnieciskā grūtnieču masāža ir lielisks veids, kā topošajai māmiņai uzlabot emocionālo un fizisko pašsajūtu!

Grūtnieču masāžas pamatā ir viegla glāstīšana un ārstnieciski pieskārieni, kas vērsti uz atslābināšanos. Nereti grūtnieces cieš sasprindzinājuma un trauksmes sajūtas dēļ, kas saistītas tieši ar hormonālo fonu, tāpat bieži parādās arī bezmiegs. Bet spējas koncentrēties, savākties, līdzsvarot savas emocijas ir ļoti vajadzīgas tieši dzemdībās! Tāpēc ārstnieciskā masāža palīdzēs efektīvi cīnīties ar šāda veida nebūšanām, kā arī atbrīvos no galvassāpēm, sāpēm plecos un sprandā, dedzināšanas zem lāpstiņām vai diskomforta jostas vietā.

Kādos gadījumos tiek ieteikta grūtnieču masāža? Pirmkārt, ja ir muguras sāpes, galvas sāpes, ja ir roku vai kāju tūska. Otrkārt, masāža palīdz arī miega traucējumu gadījumā, kā arī, ja ir paaugstināts dzemdes tonuss.

Kādos gadījumos grūtnieces nedrīkst doties uz ārstniecisko masāžu? Ja ir:

 • paaugstināta ķermeņa temperatūra;
 • akūtas respiratoras saslimšanas ar drudzi;
 • dažas ar asinsriti saistītās saslimšanas, piemēram, sirds mazspēja;
 • strutainas ādas slimības vai sēnīšu infekcijas;
 • tromboflebīts;
 • limfmezglu iekaisumi.

Ja arī Tu esi mazuļa gaidībās un vēlies atslābināties, izbaudīt ārstniecisko muguras masāžu, piesakies pa telefonu 29601234 vai e-pastā info@liepamc.lv

Aicinām veikt valsts apmaksātu vakcināciju zēniem pret cilvēka papilomas vīrusa infekciju

6. janv. 2022

Informējam, ka Medicīnas centrs “LIEPA” no 2022. gada 1. janvāra zēniem no 12 gadu vecuma ir pieejama valsts apmaksāta vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusa (CPV) infekciju.

Cilvēka papilomas vīrusam ir zināmi aptuveni 150 tipi, no kuriem apmēram 40 inficē ģenitālo traktu, 14 tiek klasificēti kā kancerogēni. Kancerogēno jeb onkogēno CPV tipu infekcijas rezultātā attīstās audzēji. Katrs 20.audzējs pasaulē ir CPV infekcijas izraisīts. Latvijas statistika CPV izraisīto vēžu jomā joprojām ir satraucoša. Latvijā nemainīgi augsti ir dzemdes kakla vēža saslimstības un mirstības rādītāji, kas ir sliktākie rādītāji Eiropas Savienībā. Pieaug arī anālā kanāla, vulvas, dzimumlocekļa galviņas, maksts un mutes – rīkles vēžu saslimstība.

Diemžēl ar CPV var inficēties, pat ievērojot vislielāko piesardzību. Ar CPV var inficēties tieša kontakta laikā ar inficētas personas ādu un gļotādu, sadzīves kontaktu laikā, kā arī dzimumkontaktu (tai skaitā orāli) laikā. No inficēšanās ar CPV pilnībā neaizsargā pat prezervatīvu lietošana, jo vīruss tiek nodots tālāk partnerim, saskaroties ne tikai ar gļotādām, bet arī ar ārējo dzimumorgānu ādu. CPV iespējams nodot bērnam dzemdību laikā.

Inficēšanos ar CPV novērš vakcinācija. Vakcīnas efektivitāte ir tuvu 100 procentiem, it īpaši, ja tā veikta pusaudžu vecumā.

Latvija ir 58. valsts pasaulē, kas tagad nodrošina valsts apmaksātu imunizāciju pret CPV visiem pusaudžiem – ne tikai meitenēm, bet arī zēniem.

Šī vakcīna nesatur pašu vīrusu, un Pasaules veselības organizācija to atzinusi par ārkārtīgi drošu un efektīvu vakcīnu.

Pieteikt vakcināciju var pa tālruni 29601234.


Uzdāvini veselību - iegādājies saviem mīļajiem medicīnas centra "LIEPA" dāvanu karti!

21. dec. 2021

Nezini, ko dāvināt mīļam cilvēkam Ziemassvētkos? Nav laika skraidīt pa veikaliem? 

Mums ir īpašs piedāvājums - uzdāvini veselību! 

Piedāvājam medicīnas centra "LIEPA" dāvanu kartes uz konkrētiem mūsu pakalpojumiem, piemēram, uz masāžu vai zobu higiēnu! 

Tāpat ir iespēja iegādāties dāvanu karti par jebkuru jūsu izvēlēto summu, ko saņēmējs varēs izmantot pēc saviem ieskatiem (vairāk par mūsu pakalpojumiem šeit - http://www.liepamc.lv/pakalpojumi/). Garantējam, ka ikviens atradīs savai veselībai ko noderīgu!

Dāvanu kartes pieejamas medicīnas centrā "LIEPA", Carnikavā, Plūmju ielā 3. Būsiet mīļi gaidīti!

Tālrunis informācijai  29601234.

Sagaidi Jauno gadu ar skaistu smaidu – piesakies uz zobu balināšanas procedūru medicīnas centrā “LIEPA”!

10.decembris 2021

Ir daudz faktoru, kas izraisa zobu krāsu izmaiņas, piemēram, dažādi medikamenti, zobu traumas, saknes kanālu pildījumi, smēķēšana, uzturs - pārtika un dzērieni. Krāsu pigmenti var būt zoba virspusē un dziļi dentīna audu struktūrā. Vienkāršākais veids, kā tos atgūt, ir zobu balināšana – zobārstniecības procedūra, kuras laikā īpaša gēla iedarbībā tiek sašķelti tumšie pigmenti un zoba emalja iegūst gaišāku toni.

Svarīgi, ka balināšanas procesā zobu struktūra netiek izmainīta, turklāt balinātāji neietekmē zobu emalju, dentīna audus, kanālu pildījumu un plombu saitējumu.

Balināšanas rezultāti parasti ir ļoti stabili. Efekta noturība ir atkarīga no pacienta ēšanas un dzīves ieradumiem. Balināšanas procedūru var atkārtot aptuveni pēc 2 gadiem.

Pirms zobu balināšanas obligāti nepieciešams apmeklēt zobu higiēnisti un veikt zobu higiēnas procedūru, kuras laikā saņemsiet atbildes uz visiem jautājumiem par zobu balināšanu!

Cenrādis pieejams šeit

Aicinām pierakstīties pa tālr. 29601234 uz zobu balināšanas procedūru un pirms balināšanas zobu higiēnu pie mūsu brīnišķīgās higiēnistes Katrīnas Ievas Apalupas!

Būsiet mīļi gaidīti!

Medicīnas centrā "LIEPA" iespējams pieteikt vizīti pie flebologa uz 22.decembri!

8.decembris 2021

Medicīnas centrā “LIEPA” vēl ir dažas brīvas vietas 22.decembrī pie vēnu speciālista  - ķirurga flebologa Ivara Prudāna.  Piesakoties uz konsultāciju, vienlaikus tiks veikta doplerogrāfija jeb vēnu ultrasonogrāfijas izmeklējums.

Flebologs ir speciālists, kurš nodarbojas ar dažādu vēnu slimību diagnostiku un ārstēšanu. Biežākās vēnu slimības ir venozās asinsrites nepietiekamība, dziļo vēnu tromboze (nosprostojums) un tromboflebīts jeb trombozēto vēnu iekaisums. 

Ja ir pazīmes, kas norāda uz kāju vēnu saslimšanu – kāju pietūkums un “smaguma” sajūta, redzami vēnu mezgli vai kapilāru tīklojums, noteikti ir laiks doties pie flebologa.

Konsultācijas kopā ar izmeklējumu cena – 40 EUR. Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām.

Pie flebologa iespējams pierakstīties, iepriekš piezvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Lieliska ziņa - atkal piedāvājam valsts apmaksātus zobu higiēnas pakalpojumus bērniem!

1.dec. 2021

Kad pēdējo reizi Jūsu bērns ir bijis pie zobu higiēnista? Medicīnas centrā “LIEPA” līdz gada beigām ir radusies iespēja piedāvāt valsts apmaksātus zobu higiēnas pakalpojumus bērniem!  

Zobu higiēna ir profilaktiska zobārstniecības procedūra, kam ir ļoti svarīga nozīme labas zobu un smaganu veselības saglabāšanai. Zobu higiēnista apmeklējums vismaz divas reizes gadā pacientam ļauj regulāri kontrolēt savu zobu veselību un uzturēt zobus veselus. Higiēnas procedūras laikā rūpīgi tiek noņemts zobakmens un mīkstais zobu aplikums, zobi nopulēti ar profesionālām pastām un nepieciešamības gadījumā – ar sodas strūklu (ar balinošu efektu). Visbeidzot zobi tiek pārklāti ar flora aplikāciju vai citiem zobus stiprinošiem līdzekļiem. 

Medicīnas centrā „LIEPA” nodrošināsim zobu higiēnas pakalpojumus no valsts budžeta līdzekļiem bērniem līdz 18 gadu vecumam. Zobu higiēna bērniem tiek apmaksāta vienu reizi gadā, bet 7, 11 un 12 gadu vecumā – pat divas reizes gadā!

Ar ikvienu pacientu cenšamies veidot labvēlīgas attiecības, it īpaši mazajiem pacientiem un tiem, kuri zobārsta krēslā sēžas pirmo reizi. Lai veicinātu bērna pozitīvo attieksmi pret zobārsta apmeklējumu, mazie pacienti pēc procedūras saņem nelielu pārsteiguma dāvaniņu.

Nenokavē un piesakies pa tālruni + 371 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Iespēja izmantot zobu higiēnas pakalpojumus bērniem un pieaugušajiem! 

05. nov. 2021

Kad pēdējo reizi bijāt pie zobu higiēnista? Kaut arī pašlaik valsti pārņēmusi Covid-19 pandēmija, nedrīkst aizmirst par regulārajām zobu higiēnas procedūrām gan bērniem, gan pieaugušajiem, kam ir ļoti svarīga nozīme labas zobu un smaganu veselības saglabāšanai. 

Zobu higiēnista apmeklējums vismaz divas reizes gadā pacientam ļauj regulāri kontrolēt savu zobu veselību, uzturēt zobus veselus, un tas ļaus ietaupīt gan laiku, gan līdzekļus vesela mutes dobuma uzturēšanā.

Higiēnas procedūras laikā rūpīgi tiek noņemts zobakmens un mīkstais zobu aplikums, zobi nopulēti ar profesionālām pastām un nepieciešamības gadījumā – ar sodas strūklu (ar balinošu efektu). Visbeidzot zobi tiek pārklāti ar flora aplikāciju vai citiem zobus stiprinošiem līdzekļiem. Pie mums iespējams veikt arī zobu balināšanas procedūras un zobu rotu uzlikšanu.

Ar ikvienu pacientu cenšamies veidot labvēlīgas attiecības, it īpaši mazajiem pacientiem un tiem, kuri zobārsta krēslā sēžas pirmo reizi. Lai veicinātu bērna pozitīvo attieksmi pret zobārsta apmeklējumu, mazie pacienti pēc procedūras saņem nelielu pārsteiguma dāvaniņu.

Medicīnas centrā “LIEPA” pieņem divas brīnišķīgas, smaidīgas un profesionālas zobu higiēnistes – Lolita Greiškāne un Katrīna Ieva Apalupa.

Atrodamies Plūmju ielā 3, Carnikavā, pieteikšanās uz zobu higiēnu un pie citiem speciālistiem pa tālruni 29601234!

Zobu higiēnas pakalpojumu cenrādis šeit.

Būsiet mīļi gaidīti!

Ieskatieties arī mūsu Facebook lapas atsauksmēs, šeit tikai dažas no tām:

 • "Biju uz zobu higiēnu pie Katrīnas! Ļoti profesionāli un arī izskaidrojoši un saudzīgi. Vienmēr gāju Rīgā pie arī ļoti labas speciālistes, bet šodien uzzināju ka ir vēl labāka!!! Paldies Jums LIEPA, ka Jūs spējat vienot tik labus speciālistus!"
 • "Mūsdienīgas, patīkamas telpas un profesionāls, draudzīgs personāls. 10/10"
 • "Ļoti jauka vieta ar ļoti patīkamu apkalpošanu, sākot no recepcijas, biju ar mazo pie higiēnista, super dakterīte, prot kontaktēties ar bērniem. Noteikti nāksim vēl!!! Iesaku"

Nenokavē! Iespējams pierakstīties pie sertificēta neiroķirurga Dmitrija Gavriļina uz vizīti 5.oktobrī! 

28.septembris 2021

Sāp mugura? Tirpst rokas? Sāp rokas vai kājas? Simptomu, pie kuriem uzmeklēt neiroķirurgu, ir daudz, un tie var izrādīties nopietnas saslimšanas signāli, tādēļ atlikt ārsta apmeklējumu nevajadzētu.

Neiroķirurgs konsultē un ārstē slimniekus ar tirpšanu un sāpēm rokās un kājās, akūtām un hroniskām muguras sāpēm, kā arī stāvokļiem pēc smadzeņu traumas vai nervu sistēmas onkoloģiskas saslimšanas. Atkarībā no nerva bojājuma pakāpes, tiek izvēlēta attiecīga ārstēšanas metode - medikamentoza, fizikālā terapija, fizioterapija, blokādes jeb injekciju terapija vai ķirurģiska ārstēšana. Vairumā gadījumu operācijas tiek izdarītas ambulatori, pielietojot vietējās anestēzijas līdzekļus. 

Ārsts - neiroķirurgs sadarbojas ar citu nozaru speciālistiem, vajadzības gadījumā nosūtot pie attiecīgā speciālista – neirofiziologa, traumatologa/ortopēda, asinsvadu ķirurga, vertebrologa, endokrinologa, ginekologa, ģimenes ārsta, neiroķirurga, fizikālās terapijas speciālista un fizioterapeita.

Dr.Gavriļins kopš 2013.gada strādā kā sertificēts neiroķirurgs RAKUS “Gaiļezers” Neiroķirurģijas un neiroloģijas klīnikā.

Specializācija:

 • karpālā un kubitālā kanāla sindroms (tirpšana un sāpes plaukstā/pirkstos, elkoņa locītavas rajonā), veic blokādes un operācijas;
 • mugurkaulāja patoloģijas (starpskriemeļu disku protrūzijas/trūces, stenozes, ilgstošas sāpes mugurkaulājā), veic blokādes un operācijas;
 • centrālās nervu sistēmas traumas;
 • perifēro neiropātiju ārstēšana;
 • hidrocefālija;
 • Chiari malformācijas;
 • centrālās nervu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas.

Pie neiroķirurga iespējams pierakstīties, iepriekš piezvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Pieejamas ķirurga konsultācijas uz 28.septembri!

23. sept. 2021

Medicīnas centrā "LIEPA" iespējams pierakstīties uz konsultāciju pie ķirurga Vladimira Čerepahina, izcila speciālista ar vairāk kā 30 gadu pieredzi, kurš Latvijas Jūras Medicīnas centra Ķirurģijas klīnikā veic vidēji 450 operācijas gadā.

Specializējas:

 • cirkšņa, nabas, baltās līnijas, pēcoperācijas trūces;
 • kovencionālās un laparoskopiskās operācijas;
 • žultspūšļa laparoskopiskās operācijas;
 • dipitrēna kontraktūras klasiskās un miniinvazīvas, ganglija cistas, karpālā kanāla un citas plaukstu operācijas;
 • ādas, zemādas veidojumu operācijas;
 • punkcijas, blokādes un citas manipulācijas;
 • mugurkaula un locītavu kombinēta ārstēšana;
 • akupunktūra, homeopātisku bioregulātoru HEEL, hondroprotektoru, ievadīšana, Iličuaņ cigun vingrošana.

Vizītes cena: 35 EUR. Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām.

Aicinām pierakstīties, zvanot uz reģistratūru pa tālr. 29601234!

Medicīnas centrā "LIEPA" nebūs jānīkst garās rindās kopā ar citiem pacientiem. Tikai 25 minūšu braucienā no Rīgas un 10 minūšu braucienā no Ādažiem saņemsiet profesionālu attieksmi, izcilākos speciālistus un bezmaksas autostāvvietu!


VLADIMIRS ČEREPAHINS

ķirurgs, akupunktūras ārsts, bioregulācijas klīnikas vadītājs

Iespējams pierakstīties pie kardiologa medicīnas centrā „LIEPA” uz 10.septembri!

8.sept.. 2021  

Paaugstināts asinsspiediens, aizdusa, sirds pārsitieni, elpas trūkums – tie ir tikai daži no simptomiem, kas liecina, ka steidzami nepieciešama vizīte pie kardiologa. Sirds un asinsvadu slimības mūsu stresa pārpilnajā dzīvē ir ļoti bieži sastopamas veselības problēmas. Tām var būt daudz iemeslu – stress, mazkustīgs dzīvesveids, nepareizs uzturs, dažādi kaitīgi ieradumi, nepietiekams miegs, arī iedzimtība. Mūsdienās par sirdsdarbības traucējumiem sūdzas arvien vairāk gados jaunu cilvēku. Ignorēt sirds raidītos signālus ir vieglprātīgi, jo tie var būt nopietnāku problēmu priekšvēstneši. Sirds slimības ir nopietns risks, un vizīte pie kardiologa var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti vai pat izglābt dzīvību.

Ja ir sūdzības par traucējošām sāpēm sirds apvidū, sirds pārsitieniem, ilgstoši paaugstinātu asinsspiedienu, elpas trūkumu pat pie nelielas fiziskas slodzes, ģīboni palielinātas fiziskās slodzes laikā, pie kardiologa pārbaudīt sirds veselību ir jādodas obligāti. 

Pie kardiologa jādodas arī tad, ja to darīt ieteicis ģimenes ārsts, jo saklausījis trokšņus sirds apvidū un paātrinātu sirdsdarbību, konstatējis, ka aknas ir palielinātas, novērojis paātrinātu elpošanu vai uzklausījis sūdzības par pastiprinātu svīšanu un nogurumu pat pēc nelielas fiziskas slodzes.

Tomēr arī tad, ja šādu sūdzību nav, pastāv riska faktori, kas norāda uz sirds veselības risku:

 • elektrokardiogrammā ir reģistrēti sirds ritma traucējumi;
 • ģimenes locekļiem ir bijušas sirds problēmas, kas bijušas par iemeslu pēkšņai cilvēka nāvei;
 • pēc sirds operācijas vai citas manipulācijas nolūkā, lai izvēlētos piemērotāko profilaksi un ārstēšanu. 

Pirmais posms, ko veic kardiologs darbā ar pacientu, ir detalizēta saruna, kas ļauj atklāt pirmās slimības izpausmes, to raksturu un intensitāti, noteikt sūdzību parādīšanās laiku un to saistību ar citām slimībām. Bieži vien, nonākot pie kardiologa, pacienti stāsta, ka ilgu laiku ne vien nav zinājuši par savu slimību, bet nav arī izjutuši nepatīkamas izjūtas vai nav pievērsuši īpašu uzmanību smeldzošām sāpēm sirdī, galvassāpēm un reibonim, troksnim ausīs, atmiņas pasliktināšanai, uzskatot to par noguruma vai nepietiekoša miega izraisītiem simptomiem. Kardiologs veiks rūpīgu izmeklēšanu un ārstēšanu, lai pēc iespējas ātrāk novērstu slimības tālāko attīstību.

Pacientus konsultē sertificēta kardioloģe Inesa Kozlovska.

Vizītes cena: 35 EUR.

Aicinām pierakstīties, zvanot uz reģistratūru pa tālr. 29601234!

Medicīnas centrā "LIEPA" nebūs jānīkst garās rindās kopā ar citiem pacientiem. Tikai 25 minūšu braucienā no Rīgas un 10 minūšu braucienā no Ādažiem saņemsiet profesionālu attieksmi, izcilākos speciālistus un bezmaksas autostāvvietu!

Iespēja pieteikties veikt EHO kardiogrāfiju jau 26.augustā medicīnas centrā "LIEPA"!

19. augusts 2021

Informējam, ka medicīnas centrs "LIEPA" iespējams pieteikties veikt pakalpojumu - diagnostisko izmeklējumu ar EHO kardiogrāfijas metodi jau uz 26.augustu. 

Pieteikt izmeklējumu var pa tālruni + 371 29601234. Izmeklējumu veic kardioloģe Asnāte Ošāne.

EHO kardiogrāfijas izmeklējums ir lietderīgs, ja ir:

 • sūdzības par sirds darbības ritmu;
 • neskaidras etioloģijas ģīboņi;
 • paaugstināts arteriālais spiediens;
 • sāpes sirds apvidū;
 • elpas trūkums u. c.

EHO kardiogrāfija  ir sirds izmeklēšana ar ultraskaņas palīdzību. Šis izmeklējums ļauj noteikt sirds anatomisko struktūru, kambaru un priekškambaru izmērus, to saraušanās spēju, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību pēc sirds miokarda infarkta, izvērtēt sirds vārstuļu stāvokli un to funkciju, kā arī sirds muskuļa funkcionālo stāvokli. EHO kardiogrāfija palīdz ieraudzīt tās anomālijas, kas pacientam ir bīstamas, bet ilgstoši neizraisa nekādas sūdzības. Ar EHO kardiogrāfijas izmeklēšanas metodi var diagnosticēt sirds mazspējas pakāpi, novērtēt sirds vārstuļu stāvokli, lai diagnosticētu iedzimtas un iegūtas sirdskaites, atklāt paaugstinātā asinsspiediena cēloni un izslēgt kardiomiopātijas iespējamību pēc pārslimotas vīrusa infekcijas. EHO kardiogrāfija ir neinvazīva un pilnīgi nekaitīga pacientam. To var veikt arī grūtniecēm.  

Medicīnas centrā "LIEPA" nebūs jānīkst garās rindās kopā ar citiem pacientiem. Tikai 25 minūšu braucienā no Rīgas saņemsiet profesionālu attieksmi, izcilākos speciālistus un bezmaksas autostāvvietu!

Medicīnas centrā "LIEPA" - apliecinājumi par vakcināciju pret Covid-19!

24.maijs 2021

Informējam, ka  saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 307 medicīnas centrā "LIEPA" iespējams bez maksas saņemt apliecinājumu par personas vakcināciju pret Covid-19 (pēc personas pieprasījuma un pēc abu pošu saņemšanas).

Papildus informācija pa tālruni 29601234!

Medicīnas centrā “LIEPA” darbu sāk sertificēts masieris Ainārs Rūsiņš, iespējams pierakstīties jau no 23.decembra

16.decembris 2020

Medicīnas centrā “LIEPA” darbu sāk sertificēts masieris Ainārs Rūsiņš. Pie speciālista iespējams pierakstīties jau no 23.decembra, un turpmāk masiera pakalpojumi būs pieejami katru trešdienu. 

Ainārs Rūsiņš 2020. gadā absolvējis RSU Sarkanā Krusta medicīna koledžu un ieguvis pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību masiera kvalifikācijā. Papildus ieguvis kinezioloģiskās teipošanas sertifikātus, tāpat turpina apmeklēt kvalifikācijas paaugstināšanas kursus un seminārus.

Aināram Rūsiņam ir darba pieredze ar plaša profila pacientiem, tai skaitā dažāda vecuma bērniem, ko apguvis prakses laikā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā un rehabilitācijas centrā "Poga."

Masāža palīdz atbrīvoties no sāpēm muguras, jostas, plecu un kakla rajonā, tā atslābina muskuļus, vienlaikus uzlabojot asinscirkulāciju un limfas cirkulāciju, atjaunojas muskuļu elastīgums un tonuss, arī āda kļūst gludāka un tvirtāka. Masāža vienlaikus ir relaksējoša procedūra visam ķermenim un palīdz atjaunot gan fiziskos, gan garīgos spēkus.

Fizioterapijas pakalpojumu cenrādis pieejams šeit: http://www.liepamc.lv/cenradis/fizioterapija/.

Pieteikšanās pa tālruni 29601234!

Ieskaties medicīnas centra “LIEPA” jaunākajā video!

1.decembris 2020

Medicīnas centram "LIEPA" tapis jauns video. Ieskaties!

Medicīnas centrā “LIEPA” piedāvājam jaunu pakalpojumu – pretcelulīta masāžu!

30.novembris 2020

Celulīts vai “apelsīna miziņas sindroms”, kā to nereti dēvē, mūsdienās sagādā ne mazums problēmu daudzām sievietēm un arī vīriešiem. Celulīts – neglītā, nelīdzenā āda, kas atgādina apelsīna miziņu – visbiežāk parādās uz gūžām, ciskām un ceļiem, arī uz vēdera, kakla un rokām. Celulīts rada ne tikai estētiskas problēmas, bet nereti arī fiziskas un emocionālas.

Cīņā ar celulītu tiek izmantotas dažādas metodes, taču viena no efektīvākajām ir pretcelulīta masāža. Tā ir fiziska iedarbība uz celulīta skartajām ķermeņa zonām, kad ar pieredzējuša speciālista rokām katrs tauku kunkulītis tiek izmīcīts. Atšķirībā no citiem masāžu veidiem pretcelulīta masāža ir daudz dziļāka un spēcīgāka, jo iedarbojas uz dziļākajiem zemādas slāņiem. Pielietojot īpašus masāžas paņēmienus, tiek panākta asinsrites un limfātiskās sistēmas darbības aktivizēšanās, atjaunojas vielmaiņas procesi šūnās, uzlabojas audu apgāde ar skābekli, no organisma izvadās liekais šķidrums, samazinās tūska, atjaunojas ādas tonuss un elastība - tā kļūst gludāka.

Pretcelulīta masāža ir lielisks veids, kā uzlabot ķermeņa formu un samazināt svaru. Pretcelulīta masāžas rezultāti būs novērojami, kad tiks iziets pilns masāžas kurss, kas sastāv vidēji no 10-15 masāžas reizēm (viena masāžas reize ilgst 60 minūtes). Vēlamā masāžas intensitāte ir 2 reizes nedēļā.

Procedūras norise 

Pretcelulīta masāža sākas ar aparātprocedūru, kas uzlabo asins cirkulāciju ar estētiskās medicīnas speciālistu rekomendētu celulītam paredzētu masāžas ierīci Beurer CM50. Tā palīdz samazināt un iznīcināt celulīta slāni un atgūt zaudētās formas, vienlaicīgi palutinot ķermeni. Aparātprocedūrai seko viegla masāža problēmzonas vispārējai iesildīšanai un sagatavošanai. Tālāk tiek veikta intensīva dziļā masāža ar celulītam paredzētu ēterisko eļļu maisījumu, kuras laikā ar rokām tiek izmasētas problēmzonas, kur izveidojies celulīts.

Šāda intensīva dziļā masāža iedarbojas uz zemādas taukaudiem, izvada lieko šķidrumu, tonizē audus, padarot tos stingrus un gludus, kā arī preventīvi novērš jauna celulīta veidošanos. Pretcelulīta masāžas laikā cilvēka organismā tiek iekustināti svarīgi procesi – vairākkārt paātrinās limfas attece un asinsrite, kā arī daudz aktīvāk darbojas vielmaiņa. Rezultātā organismā tiek veikta ģenerāltīrīšana – no tā tiek izvadītas šlakvielas un toksīni, kā arī vielmaiņa daudz ātrāk sadedzina taukus. Visātrāk centimetri zūd ķermeņa daļās, kur tauciņi ir uzkrājušies vairāk – uz kājām, dibena, vēdera. Jārēķinās, ka pretcelulīta masāža nav relaksējoša masāža, tā ir daudz spēcīgāka un iedarbīgāka, tādēļ arī mazliet sāpīgāka nekā parastā masāža.

Sievietēm, kurām āda ir jutīgāka, īpaši pēc pirmajām masāžas reizēm, var palikt nelieli zilumiņi.

Masāžas ilgums: 60 minūtes.

Masāžu veic mūsu fizioterapeite Beāta Sirica. Procedūras cena - 35 eiro.

Pieteikšanās pa tālruni 29601234!

Jaunums – medicīnas centrā “LIEPA” piedāvajam urologa konsultāciju!

12.novembris 2020

Medicīnas centrs “LIEPA” paplašina piedāvāto pakalpojumu klāstu – tagad iespējams pierakstīties uz konsultāciju un ultrasonogrāfisko izmeklēšanu pie sertificēta urologa Andreja Maļevska.

Urologs ir ārsts, kas specializējies plaša spektra urīnizvadsistēmas un reproduktīvās sistēmas slimību diagnostikā un ārstēšanā. Svarīgi, ka no urologa apmeklējuma nav jābaidās, jo gan izmeklēšanas, gan ārstēšanas metodes ir diskrētas, saudzējošas un efektīvas, īpaši tad, ja palīdzība pie ārsta tiek meklēta laicīgi.

Vīriešiem, kas jaunāki par 45 gadiem, pie urologa būtu jāvēršas, ja viņiem ir kādas sūdzības vai situācijas, kas jārisina, piemēram, urīnceļu infekcijas, erektīlā disfunkcija, nierakmeņu slimība vai citas problēmas. Savukārt vīriešiem pēc 45–50 gadu vecuma urologs jāapmeklē arī profilaktiski. Tas ir svarīgi, jo ārsts var pamanīt simptomus jau sākuma stadijā, kad pacientam vēl nav izteiktu sūdzību. Nereti onkoloģijai nav simptomu!

Arī sievietēm nepieciešams urologa apmeklējums gadījumos, ja ir urīnceļu infekcijas, urīna nesaturēšana un citas mazā iegurņa orgānu disfunkcijas.

Vairāk par mūsu piedāvātajiem pakalpojumiem uroloģijā aicinām iepazīties šeit: http://www.liepamc.lv/par-mums/personals/andrejs-malevskis/

Konsultācijas cena 35 EUR. Ja nepieciešams ultrasonogrāfisks izmeklējums, tad papildus 15-20 EUR.

Pie urologa iespējams pierakstīties, iepriekš piezvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Īpaši laba ziņa mūsu aizņemtajiem klientiem - urologa konsultācija pieejama sestdienās!

Būsiet mīļi gaidīti!

Informācijas avoti: https://medicine.lv/raksti/kapec-ari-veselam-virietim-jaapmekle-urologs-skaidro-arsts-f978c7d0d4, http://arsts.lv/jaunumi/andrejs-malevskis-laiks-doties-pie-urologa-puisi

Jauns pakalpojums medicīnas centrā "LIEPA" - relaksējošā aromterapijas masāža!

5.oktobris 2020

Piedāvājam jaunu procedūru - relaksējošo aromaterapijas masāžu, kas ir senu tradīciju apvīts ārstēšanas un atveseļošanas metožu - klasikās masāžās un aromaterapijas - apvienojums. Tā ir procedūra, kas paredzēta ne tikai ķermenim, bet arī dvēselei! 

Tā ir vispārēja, maiga un dziļi relaksējoša visa ķermeņa masāža, kuras laikā tiek izmantotas dabiskās, ēteriskās eļļas, kas tiek individuāli piemeklētas atbilstoši Jūsu vēlmēm konkrētajā brīdī! Aromaterapijas masāžas laikā ar maigiem pieskārieniem, viegliem uzspiedieniem, apļveida, stiepjošām un slīdošām kustībām tiek panākta saspringto muskuļu atbrīvošana, nodrošinot pilnvērtīgu ķermeņa relaksāciju. Ēterisko eļļu aromāts pozitīvi iedarbojas uz elpošanas un nervu sistēmu, savukārt eļļu uzsūkšanās limfātiskajā sistēmā caur ādu aktivizē dabiskās organisma aizsargspējas! 

Masāža tiek veikta mierīgā vidē - pieklusinātais apgaismojums, klusa, relaksējoša mūzika un maigie pieskārieni nodrošinās pilnīgu atjaunošanos, mazinās spriedzi un piepildīs ķermeni ar dzīvinošu enerģiju! 

Regulāra aromaterapijas masāža veicina vispārējā ādas stāvokļa uzlabošanos, asinsrites stimulāciju un vielmaiņas uzlabošanu, mazina sāpes un likvidē muskuļu sasprindzinājumu, dziļi atslābina ķermeni un uzlabo emocionālo fonu, neitralizē toksīnus un kaitīgos vielmaiņas galaproduktus, izvadot tos no organisma, kā arī stimulē šūnu atjaunošanās procesus. Aromaterapijas masāžai ir arī atjaunojošs un novecošanās aizkavējošs efekts, kas saistīts ar brīvo radikāļu neitralizāciju, kas ir galvenais organisma novecošanās iemesls.

Aromaterapijas masāža īpaši ieteicama tad, ja ir:

 • augšējo elpceļu saslimšanas;
 • muskuļu sāpes, sasprindzinājums un reimatisms;
 • gremošanas sistēmas problēmas;
 • sirds-asinsrites sistēmas slimības;
 • nervu sistēmas problēmas - hroniskā noguruma sindroms, veģetatīvā distonija, izdegšana, pārslodze, bezmiegs, stress un depresija.

Masāžas ilgums: 1h 15min. 

Masāžu veic mūsu fizioterapeite Beāta Sirica. Procedūras cena - 45 eiro.

Pieteikšanās pa tālruni 29601234! 

Atsākam grupu nodarbības pieaugušajiem veselai mugurai no oktobra!

2.oktobris 2020

Esam priecīgi ziņot, ka no 5.oktobra medicīnas centra "LIEPA" mājīgajā un ērtajā sporta zālē atsākam grupu nodarbības pieaugušajiem veselai mugurai sertificēta fizioterapeita vadībā ar visu nepieciešamo fizioterapijas aprīkojumu.

Vingrošanas nodarbības veselai mugurai ieteicamas ikvienam pieaugušajam, jo tās:

 • uzlabo muguras veselību sēdoša vai fiziski smaga darba veicējiem,
 • uzlabo stāju, līdzsvaru, koordināciju;
 • mazina muguras sāpes pie muskuļu savilkumiem, mugurkaula spondilozes, spondiloartrozes, starpskriemeļu disku trūču gadījumos,
 • mazina stājas asimetriju, muskuļu disbalansu, skoliozi, nostiprina dziļos muguras muskuļus,
 • veicina vispārēju fizisko attīstību un nostiprina nervu sistēmu;
 • uzlabo imunitāti un noder biežu elpošanas slimību gadījumos;
 • uzlabo asinsrites, elpošanas un gremošanas orgānu darbību;
 • uzlabo garastāvokli!

Dalībnieku vecums: 17-65 g.v.

Nodarbības cena: 8 eiro.

Nodarbības notiks pirmdienās 18:00-19:00 un piektdienās 17:00-18:00. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!

Papildus informācija šeit: http://www.liepamc.lv/pakalpojumi/sporta-nodarbibas/vingrosana/ un mūsu Facebook lapā www.facebook.com/LiepaMedicinascentrs

Pieteikšanās pa tālruni 29601234! 

Medicīnas centrā "LIEPA" iespēja veikt botulīna injekcijas – dažas brīvas pieraksta vietas jau uz 4.septembri

31. augusts 2020

Nostiepta sejas āda bez grumbām par sapni sāk kļūt jau pēc 25 gadu vecuma. Tas ir brīdis, kad gan sievietēm, gan vīriešiem neizbēgami un nenovēršami sākas ādas novecošanās process.

 • Botulīna injekcijas emocionālajai un fiziskajai labsajūtai

Sabiedrībā valda maldīgs uzskats, ka uzlabot izskatu, atgūt jauneklību un stiprināt psiholoģisko labsajūtu palīdzēt var tikai skalpelis un ķirurģiska iejaukšanās. Taču ir citas iespējas, kā panākt, lai, skatoties spogulī, atkal priecātos par savu ārējo veidolu. Botokss jeb botulīna toksīns ir vienkāršākais un ērtākais ceļš uz gludu sejas ādu – tā ir estētiskā skaistumkopšanas procedūra, kas izceļas ar tās vienkāršību, efektivitāti un ātrumu.

 • Kas ir botulīna injekciju sastāvā?

Botoksa injekcijas sastāv no proteīniem, kuru galvenais uzdevums ir atslābināt muskuļus, palīdzot tiem ieņemt nesaspringtu stāvokli. Tieši aktīva mīmika ir biežākais grumbu veidošanās cēlonis; visbiežāk esam neapmierināti ar tām mīmikas jeb hipermīmiskajām grumbām, kas skar pieres daļu.

Lai saprastu, kāds varētu būs injekciju rezultāts, ir ļoti svarīgi precīzi novērtēt sejas stāvokli, tāpēc ir sevišķi no svara apmeklēt profesionāļus ar medicīnisku izglītību. Medicīnas centrā "LIEPA" injekcijas veic ārste Zaiga Kalnbērza Ribule.

Jo dziļākas grumbas un neelastīgāka āda, jo grūtāk būs to padarīt līdzenu un gludu, tāpēc uz botulīna injekciju procedūru ieteicams doties laikus. Savukārt, procedūru veicot regulāri, tiek būtiski aizkavēta jaunu grumbu veidošanās, un muskuļu atslābināšanai būs ilglaicīgs efekts.

 • Cik ilgi iedarbojas botokss?

Botoksa injekcijas rezultātu iespējams redzēt jau 3-5 dienas pēc procedūras, efektivitāti pavisam sasniedzot pēc 10-14 dienām. Botulīna injekciju iedarbība saglabājas pat sešus mēnešus, bet ilgstoša efekta saglabāšanai ir nepieciešams iziet procedūru ciklu.

 • Botoksa injekciju vēsturiskā attīstība un pilnveidošanās

Botulīna toksīna injekcijas pirmo atzinību ieguva 1990. gados, kad estētiskās medicīnas un plastiskās ķirurģijas profesionāļi atklāja, ka A tipa botulīna injekcijas pozitīvi ietekmē sejas un kakla problēmas un atvieglo to ārstēšanu. Tas bija inovatīvs veids, ka cīnīties ar acu plakstiņu raustīšanos, kakla muskuļu distoniju un šķielēšanu.

Neilgu laiku vēlāk atklāja, ka botulīna injekcijas gan vīriešiem, gan sievietēm lieliski palīdz atbrīvoties no grumbām uz pieres. Botokss milzīgā ātrumā ieguva popularitāti un tā joprojām ir viena no izplatītākajām kosmētiskajām procedūrām, lai iegūtu gludu sejas ādu bez grumbām un bez ķirurģiskas iejaukšanās. Tā ir zinātniski pārbaidīta un droša metode, ko apstiprina veiksmīgi veikto injekciju skaits.

 • Botulīna injekcijas ir paredzētas gan vīriešiem, gan sievietēm

Mūsdienu sabiedrībā valda maldīgs priekšstats, ka botokss piemērots tikai sievietēm. Tā nebūt nav! Arī vīriešiem ir vēlme izskatīties jauneklīgāk un justies pašpārliecināti. 

Kurš no mums gan nav vēlējies sev pretī spogulī redzēt maģisku brīdi – laika pagriešanu atpakaļ, manāmi kļūstot jaunākiem? Botoksa injekcija ir šī iespēja! 

Neatliec vizītes pieteikšanu, zvani mums jau šodien pa tālruni 29601234 un pārliecinies par šī jaunības eliksīra iedarbību!

Iepazīšanās laikā procedūru cena patīkami iepriecinās, ieskaties šeit http://www.liepamc.lv/cenradis/estetika/

! Papildus piedāvājam botoksa injekcijas arī padušu zonā gan sievietēm, gan vīriešiem, kas ievērojami palīdzēs cīnīties ar pastiprinātu svīšanu un to izraisīto diskomfortu. 

(avots: nozare.info)

Medicīnas centrā "LIEPA" pieejama bērnu veselības aprūpe

25. septembris 2020

Medicīnas centrā "LIEPA" Jums ir iespēja saņemt savam bērnam vislabāko aprūpi, dodoties uz vizīti pie pediatres Dairas Brenčas vai maksas ģimenes ārstes Kristīnes Liepiņas.

Mūsu speciālisti veic bērnu profilaktiskās apskates, konsultē vecākus par mazuļa aprūpi, barošanu, veselību, slimību profilaksi. Bērnu aprūpe norit mierīgā, mājīgā atmosfērā, gaišās un patīkamās telpās, tādējādi izvairoties no lieka satraukuma. Mūsu rīcībā ir dažādi ātrie testi, kas palīdz tūdaļ noteikt infekcijas klātbūtni vai tās izraisītāju. Kopā ar vecākiem izveidojam labāko ārstēšanas plānu, izrakstām medikamentus. Sakārtojam arī vajadzīgās formalitātes – vecākiem izsniedzam darba nespējas lapu, bērnam zīmi skolai, sporta pulciņam vai bērnudārzam. 

Medicīnas centrā "LIEPA" iespējams veikt arī no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātu vakcināciju bērniem atbilstoši vakcinācijas kalendāramBuklets par bērnu vakcināciju pieejams šeit.

Zināšanai! Pediatre vai maksas ģimenes ārste var norīkot pie jebkura speciālista, bet ar šo norīkojumu jebkura speciālista konsultācija būs par maksu.

Mūsu speciālistu maksas pakalpojumu cenrādis pieejams šeit un pieņemšanas laiki šeit.

Pie pediatres vai ģimenes ārstes iespējams pierakstīties, iepriekš piezvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Pieejamas fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācijas jau 4.septembrī!

29. septembris 2020

Medicīnas centrā "LIEPA" iespējams pieteikt vizīti pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstes Zaigas Kalnbērzas Ribules. 

Specializācija:
 • onkoloģisko pacientu rehabilitācija – paredzēta pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām, kuriem radušies funkciju traucējumi sakarā ar pamatsaslimšanu vai arī terapijas rezultātā;
 • rehabilitācija pēc mugurkaula operācijām – pacientiem  pēc mugurkaula operācijām, kuriem saglabājas neroloģisks deficīts, un/vai sāpju sindroms;
 • hronisko sāpju rehabilitācija – pacientiem ar hroniskām muguras  vai locītavu slimībām, ar honisku sāpju sindromu, kas rada funkcionēšanas traucējumus, lai izvairītos no operatīvas terapijas;
 • botulīna toksīna medicīniskais un estētiskais pielietojums.

Vizītes laikā fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste:

 • novērtē pacienta veselības stāvokli un ar to saistītos funkcionālos ierobežojumus;
 • novērtē medicīniskās rehabilitācijas potenciālu;
 • sastāda rehabilitācijas programmu, uzrauga tās norisi un sniegtos rezultātus.

Medicīniskās rehabilitācijas mērķis ir pacientiem ar noteiktiem funkcionāliem ierobežojumiem nodrošināt šo ierobežojumu mazinā­šanu vai novēršanu, t.i. saglabāt viņa optimālo fiziskās, sensorās, intelektuālās, psihiskās un sociālās funkcionēšanas līmeni. Rehabilitācija ietver plašu palīglīdzekļu un aktivitāšu klāstu no vairākām nozarēm.

Konsultē: latviešu, krievu, angļu valodā.

Pieteikt vizīti iespējams pa tālruni + 371 29601234.

Medicīnas centrs "LIEPA" plāno kļūt par labāko veselības centru Carnikavas apkaimē! 

25. augusts 2020

"Ar ALTUM palīdzību esam veiksmīgi realizējuši trīs projektus – uzbūvējuši medicīnas centru, kā ar iegādājušies jaunas medicīnas iekārtas. Pirms tam Carnikavas novadā šādi pakalpojumi nebija pieejami." © Kristīne Liepiņa, centra vadītāja.

https://www.facebook.com/watch/?v=251040542587156&extid=aY522sm7tr5iCZyY

Ieskaties, te ir atbalsts uzņēmuma izaugsmei www.altum.lv!

Medicīnas centrā "LIEPA" iespējams pieteikt vizīti pie flebologa jeb vēnu ārsta Ivara Prudāna

7. jūlijs 2020

Medicīnas centrā "LIEPA" iespējams pieteikt vizīti pie flebologa jeb vēnu ārsta Ivara Prudāna.

Diemžēl nereti par savu kāju veselību aizdomājamies novēloti, kad jau ir novērojama kāju tūska un sāpes.Kā apliecina Latvijas Fleboloģijas biedrības veiktais pētījums, nopietnas vēnu saslimšanas piemeklē katru otro Latvijas iedzīvotāju.

 • Flebologs: kādus izmeklējumus veic un kā ārstē?

Flebologs ir vēnu ārsts. Flebologs diagnosticē asinsvadu slimības, izstrādā ārstēšanas plānu venozas, limfātiskas nepietiekamības un trofisko čūlu gadījumā, kā arī novērš estētiski traucējošas asinsvadu patoloģijas.

 • Ko dara flebologs?

Vizītes laikā ārsts ievāc anamnēzi – visbiežāk uzdod jautājumus par darba specifiku, dzīvesveidu, fiziskām aktivitātēm, kaitīgiem ieradumiem un iedzimtību, kas var veicināt vēnu slimības. Pirms došanās pie ārsta vērts pārdomāt, vai nav bijušas kādas kāju traumas un fiziski bojājumi. Pacientam stāvot, ārsts novērtēs varikozo vēnu lielumu un lokalizāciju, tūsku potītes apvidū, ādas izskatu, nomērīs kāju apkārtmēru. Savukārt guļus stāvoklī novērtēs ādas trofiku, tūskainību, trofisko čūlu izskatu, lokalizāciju. Būtiski ir izpalpēt (iztaustīt) pulsu uz pēdu, paceles un cirkšņa apvidus artērijām. Apskates laikā speciālists veiks arī duplekssonoskopiju (USG izmeklējumu) asinsvadiem.

 • Kas ir vēnu varikoze?

Varikoze jeb paplašinātas vēnas ir visbiežāk sastopamā vēnu slimība. Tā ir sliktas asinsrites simptoms, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums. Vēnu varikozes gadījumā virspusējo vēnu vārstuļi nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas, tas ir, virzīt asinis uz sirdi, un veidojas asins satrēgums kājās.

 • Kādi ir raksturīgākie vēnu varikozes simptomi?

Vēnu varikoze sākas diezgan nemanāmi ar subjektīviem simptomiem, kurus pacients kājās var sajust dienas beigās. Saslimšanas sākumā kājas ātri nogurst, var būt spīlējoša sajūta kāju ikros, dienas beigās pietūkušas potītes, par ko liecina nospiedums no zeķēm, arī gadījumos, kaut arī gumija nemaz nav bijusi tik cieša, naktī pavadošais simptoms ir krampji kājās. Šie simptomi norāda, ka slimība ir sākotnējā stadijā.

 • Kādas ir sekas, ja neņem nopietni šos pirmos simptomus un slimību neārstē?

Ja vēnu varikozi neārstē, var krietni mazināties pacienta dzīves kvalitāte. Ar laiku varikozas vēnas ir paplašinātas, savītas vai pietūkušas. Uz kājām kļūst redzams vēnu tīklojums un zili vēnu mezgli. Vēnu iekaisuma gadījumā var attīstīties grūti ārstējamas un ļoti sāpīgas trofiskās čūlas, kā arī ekzēma. Ja vēnas neārstē, var rasties komplikācijas – vēnu iekaisums (flebīts), tromboze (aizsprostojums), trombi var veicināt plaušu emboliju, kas var sākt pārvietoties augšup pa asinsrites sistēmu, izraisot sirdsdarbības traucējumus, insultu, infarktu. Tromboze ir bieža varikozo vēnu komplikācija.

 • Kādi ir vēnu varikozes cēloņi, riska grupas?

Hroniskai vēnu mazspējai ir multifaktoriāla izcelsme. Tā attīstību veicina dažādi faktori kā - vecums, dzimums, iedzimtība, kurus cilvēks nevar novērst, bet noteikti var ietekmēt to, kas saistīts ar dzīvesveidu, fiziskām aktivitātēm, kaitīgiem ieradumiem, lieko svaru. Vēnu problēmas veicina arī ilgstoša piespiedu poza- sēdēšana vai stāvēšana, kad muskuļi nedarbojas. Riska grupā ietilpst dažādu profesiju pārstāvji – pārdevēji, medicīnas darbinieki, šoferi, frizieri, pavāri, ofisa cilvēki,arī farmaceiti. Vēnu varikozi var izraisīt arī jebkura veida kāju trauma vai operācija.

 • Kas slimo vairāk ar vēnu slimībām?

Vairāk vēnu slimības novērojamas pusmūža iedzīvotājiem, jo, gadiem ejot, veidojas dabisks audu atslābums. Turklāt šajā laikā jau ir arī palielināts svars, hronisks aizcietējums un locītavu kaites, kas vēl vairāk ietekmē vēnu stāvokli. Tomēr vēnu slimība ir arī lielākai daļai jaunāka gadagājuma iedzīvotāju.

Sievietēm ir divas reizes lielāka nosliece uz vēnu slimībām nekā vīriešiem, jo anatomiski viņu vēnas ir tievākas un saistaudi vājāki. Arī vēnu varikoze visbiežāk iedzimst meitenēm nekā zēniem. Sievietēm vēnu varikoze visbiežāk parādās jau 30 gadu vecumā, bet iedzimtības gadījumā pat vēl ātrāk. Kā arī sievietes iecienījušas staigāt augstpapēžu kurpēs, kas izraisa apgrūtinātu asiņu atteci. Arī hormonālās svārstības sievietes organismā un hormonālās kontracepcijas lietošana ir ietekmējošs faktors. Turklāt, ja lieto hormonālo kontracepciju un paralēli vēl smēķē, varikozu vēnu gadījumā trombozes risks stipri palielinās.

Būtisks riska faktors ir grūtniecība.

 • Kā mēs varam pasargāt sevi no vēnu varikozes, tās tālākas attīstības?

Būtiski ir savlaicīgi pamanīt pirmos simptomus un savlaicīgi vērsties pie speciālista. Ja vēnu varikoze nav pārāk izteikta, ko novērtē speciālists, to var ārstēt, lietojot flebotropos līdzekļus, kas uzlabo venozo atteci, nostiprina vēnas un samazina vēnu sieniņu caurlaidību, kā arī nēsājot kompresijas zeķes. Tūlītēju kāju pašsajūtas uzlabošanu dod ārsta noteiktas ziedes vai gēla lietošana ar atvēsinošu efektu, kas samazina kāju tūsku, palīdz mazināt kāju nogurumu.

Neatliec flebologa apmeklējumu un piesaki vizīti jau šodien, zvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Informācijas avoti: medicine.lv, la.lv.

Uzticiet sava bērna veselību mūsu pediatrei Dairai Brenčai

29.jūlijs 2020

Medicīnas centrā "LIEPA" iespējams sava bērna veselību uzticēt vienai no labākajām pediatrēm Latvijā - Dairai Brenčai. Konsultācijas pie mūsu mīļas, sirsnīgās, iejūtīgās un zinošās pediatres var būt nepieciešamas šādos gadījumos:

 • lai veiktu ikmēneša profilaktiskās apskates zīdaiņiem;
 • lai veiktu valsts apmaksātu vakcināciju atbilstoši kalendāram (jamaksā būs tikai par pediatres vizīti);
 • ja bērnam ir ilgstošas sūdzības (bieža slimošana, ilgstošs klepus, vēdera sāpes, slikta svara dinamika, aizkavēta augšana, neskaidras izmaiņas analīzes);
 • ja vecākiem ir jautājumi vai bažas par bērna attīstību, uzvedību, ēšanas paradumiem, dienas režīmu, miega traucējumiem.

Dodoties uz vizīti, jāsagatavo visa iepriekšējā medicīnas dokumentācija gan no stacionāriem, gan no ambulatorām izmeklēšanām, tai skaitā veiktās analīzes. Vēlams apkopojošs izraksts no ģimenes ārsta par līdzšinējām slimībām un veiktiem izmeklējumiem, dati par bērna svara un auguma dinamiku, kā arī ieteicams līdzi ņemt bērna potēšanas pasi.

Vecākiem pirms vizītes iesakām jau mājās sagatavot rakstiski jautājumus ārstei, lai neaizmirstu ko svarīgu pajautāt. 

Daira Brenča sniedz konsultācijas, diagnosticē slimības un ārstē bērnus no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam. Konsultē par veselības, profilakses, vakcinācijas, uztura, fiziskās slodzes, norūdīšanās, imunitātes stiprināšanas un citiem bērnu veselības jautājumiem. Sastāda vakcinācijas plānu. Konsultē māmiņas par krūts barošanu, jaundzimušo aprūpi, kopšanu un veselības profilaksi.

Vajadzības gadījumos bērnu veselības jautājumus risina sadarbībā ar citu nozaru speciālistiem - psihologu, psihiatru, fizioterapeitu, osteopātu, otorinolaringologu un acu ārstu, pēdu diagnostikas speciālistu, ortopēdu, gastroenterologu, dermatologu, pneimonologu,  imunologu, mākslas terapeitu u.c.

Daktere Daira Brenča pediatrijā strādā jau kopš 1992.gada, pašlaik ir viena no labākajām pediatrēm Latvijā, tostarp Bērnu Klīniskajā Universitātes slimnīcā. Medicīnas centrā "LIEPA" ārste pieņem katru pirmdienu no plkst. 9:00 līdz 14:00.

Pie dakteres iespējams pierakstīties, zvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Jaunums – flebologa konsultācija ar asinsvadu izmeklējumu medicīnas centrā “LIEPA”

7. jūlijs 2020

Turpinām paplašināt piedāvāto pakalpojumu klāstu – tagad medicīnas centrā “LIEPA” ir iespējams saņemt vēnu speciālista – ķirurga flebologa konsultāciju, vienlaikus veicot doplerogrāfiju jeb vēnu ultrasonogrāfijas izmeklējumu.

Flebologs ir speciālists, kurš nodarbojas ar dažādu vēnu slimību diagnostiku un ārstēšanu. Biežākās vēnu slimības ir venozās asinsrites nepietiekamība, dziļo vēnu tromboze (nosprostojums) un tromboflebīts jeb trombozēto vēnu iekaisums. Medicīnas centrā “LIEPA” ir iespējams veikt kāju vēnu doplerogrāfisko izmeklēšanu (USG) un saņemt asinsvadu ķirurga flebologa konsultāciju vienā ārsta apmeklējuma reizē.

Ja ir pazīmes, kas norāda uz kāju vēnu saslimšanu – kāju pietūkums un “smaguma” sajūta, redzami vēnu mezgli vai kapilāru tīklojums – ir laiks doties pie flebologa.

Medicīnas centrā “LIEPA” pacientus konsultē un izmeklējumus veic ķirurgs flebologs Ivars Prudāns.

Konsultācijas kopā ar izmeklējumu cena – 40 EUR. Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām.

Pie flebologa iespējams pierakstīties jau uz 22.jūliju, iepriekš piezvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Piedāvājam jaunumu - botulīna injekcijas medicīnas centrā "LIEPA"

4. jūlijs 2020

Ar prieku varam ziņot, ka pakāpeniski sākam darboties arī estētiskās dermatoloģijas virzienā. Kā pirmo piedāvāsim mūsdienās tik populāro procedūru – botulīna injekcijas. Jau jūlijā būs iespējams veikt botulīna injekcijas gan sievietēm, gan vīriešiem divās ķermeņa zonās:

 • pieres zonā, kas teicami uzlabo sejas mīmiku, izlīdzina esošās un novērš jaunu krunciņu rašanos un/vai
 • padusēs, kas lieliski palīdz cīņai ar pastiprinātu sviedru izdali padušu rajonā, novērš nepatīkamu aromātu un sasmērētu apģērbu.

Par botulīna injekcijām pieres zonā

Procedūras laikā mīmikas muskuļos tiek ievadīts botulīna injekcija, kas uz laiku “paralizē” pieres muskuļus. Rezultātā izlīdzinās krunciņas un tiek panākts spēcīgs liftinga efekts. Vidēji preparāta darbības laiks ir 6 mēneši, taču, atkarībā no pacienta ādas individuālajām īpatnībām, tas var variēt no 4 mēnešiem līdz 1 gadam.

Botulīna injekciju priekšrocība ir tāda, ka ilgstoša mīmisko muskuļu spriedzes mazināšana noved pie ādas krunciņu izlīdzināšanās un vienlaicīgi ļauj cilvēkam pierast kontrolēt savus mīmikas paradumus.

Botulīna injekcijas ir apstiprinātas kā drošs un iedarbīgs līdzeklis pret grumbām un mīmikas krunciņām. Injekcijas ātri, vienkārši un efektīvi uzlabos pieres rievu un neapmierinātības vaibstu krunciņu.

Plastikas ķirurgu pieredze rāda, ka cīņā ar novecošanās pazīmēm savlaicīgi veiktas nelielas sejas atsvaidzināšanas procedūras sniedz gan lieliskus uzlabojumus, gan ietaupa laiku un naudu.

Par botulīna injekcijām pastiprinātas svīšanas ārstēšanai

Cīņai ar pastiprinātu sviedru izdali padušu rajonā tiek ievadīts botulīna toksīns, kurš uz laiku “paralizē” sviedru dziedzeru darbību.

97% gadījumu botulīna injekcijas padušu zonā ir ļoti efektīvas – tās cilvēkam pilnībā noņem mokošo pastiprināto padušu svīšanu. Pēc injekcijām paduses vairs nesvīst ar lielām pilēm, kas satek strūkliņās, bojā apģērbu un rada diskomfortu, smaku un neērtumu sabiedrībā. Pēc veiktās botulīna injekciju procedūras sviedri normāli iztvaiko caur ādu, bet cilvēkam ir tīru un komfortablu padušu sajūta.  Efekts dažreiz parādās jau 2.- 4. dienā, bet pilns efekts parasti iestājas 6-10 dienu laikā. Tikai 3% cilvēku (pēc pēdējiem pētījumiem) organismā ir jau antivielas pret šo botulīna toksīnu, tāpēc efekts vai nu neiestājas vai ir īslaicīgs un neizteikts.

Vidēji preparāta darbības laiks ir 6 mēneši. Kad tas ir beidzies, injekcijas var atkārtot.

Kā notiek procedūra?

Botulīna injekcijas ir ātra, vienkārša un droša procedūra. Izmantojot smalku adatu, vairākās ķermeņa zonas vietās ļoti precīzi injicē ļoti mazu botulīna toksīna daudzumu. Tā kā šī adata ir tik smalka un tiek izmantots tikai neliels šķidruma daudzums, ar injekcijām saistītās sāpes ir niecīgas. Taču pirms procedūras uz konkrētās zonas tiek paturēts aukstums, lai maksimāli mazinātu dūrienu jutību. Vairums pacientu šīs izjūtas salīdzina ar insekta kodumu. Anestēzija nav nepieciešama, pēc procedūras tūlīt var netraucēti atgriezties savās ikdienas gaitās.

Botulīna injekcijas iepazīšanās akcijas laikā pie mums būs iespējams veikt lētāk nekā jebkurā Rīgas klīnikā – pieres zonā izmaksas būs no 80 EUR un padušu zonai no 180 EUR (izmaksas atkarīgas no preperāta nepieciešamo vienību daudzuma).

Saņemt papildus informāciju un pieteikties uz procedūru var, zvanot pa tālruni 29601234.

Iespējams pierakstīties pie sertificēta neiroķirurga medicīnas centrā "LIEPA"

5. maijs 2020

Sāp mugura? Tirpst rokas? Sāp rokas vai kājas? Simptomu, pie kuriem uzmeklēt neiroķirurgu, ir daudz, un tie var izrādīties nopietnas saslimšanas signāli, tādēļ atlikt ārsta apmeklējumu nevajadzētu.

Neiroķirurgs konsultē un ārstē slimniekus ar tirpšanu un sāpēm rokās un kājās, akūtām un hroniskām muguras sāpēm, kā arī stāvokļiem pēc smadzeņu traumas vai nervu sistēmas onkoloģiskas saslimšanas. Atkarībā no nerva bojājuma pakāpes, tiek izvēlēta attiecīga ārstēšanas metode - medikamentoza, fizikālā terapija, fizioterapija, blokādes jeb injekciju terapija vai ķirurģiska ārstēšana. Vairumā gadījumu operācijas tiek izdarītas ambulatori, pielietojot vietējās anestēzijas līdzekļus.

Ārsts- neiroķirurgs sadarbojas ar citu nozaru speciālistiem, vajadzības gadījumā nosūtot pie attiecīgā speciālista – neirofiziologa, traumatologa/ortopēda, asinsvadu ķirurga, vertebrologa, endokrinologa, ginekologa, ģimenes ārsta, neiroķirurga, fizikālās terapijas speciālista un fizioterapeita.

Esam priecīgi ziņot, ka mūsu komandai pievienojies sertificēts neiroķirurgs Dmitrijs Garvriļins.

Dr.Gavriļins kopš 2013.gada strādā kā sertificēts neiroķirurgs RAKUS “Gaiļezers” Neiroķirurģijas un neiroloģijas klīnikā.

Specializācija:

 • karpālā un kubitālā kanāla sindroms (tirpšana un sāpes plaukstā/pirkstos, elkoņa locītavas rajonā), veic blokādes un operācijas;
 • mugurkaulāja patoloģijas (starpskriemeļu disku protrūzijas/trūces, stenozes, ilgstošas sāpes mugurkaulājā), veic blokādes un operācijas;
 • centrālās nervu sistēmas traumas;
 • perifēro neiropātiju ārstēšana;
 • hidrocefālija;
 • Chiari malformācijas;
 • centrālās nervu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas.

Pie neiroķirurga iespējams pierakstīties jau uz 25.jūniju, iepriekš piezvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Iespējams pierakstīties pie sertificētas fizioterapeites jau no 27.maija!

25. maijs 2020

Fizioterapijas mērķis ir atjaunot, saglabāt un uzlabot cilvēka kustības un stāju, palielināt fizisko izturību, mazināt sāpes un atvieglot hronisku slimību gaitu. Medicīnas centra "LIEPA" fizioterapeite Elīna Vitkovska palīdzēs Jums atgūt veselību, mazināt sāpes pēc slimībām, traumām, ievainojumiem, apdegumiem vai cita veida bojājumiem, kad izveidojies muskuļu funkciju traucējums, nervaudu un saistaudu izmaiņas.

Medicīnas centrā "LIEPA" pašlaik piedāvājam sekojošus fizioterapijas pakalpojumus:

 • individuālas konsultācijas gadījumos, ja traucē muguras sāpes, ir stājas traucējumi, muskuļu distonija un disbalanss, līdzsvara traucējumi un nepieciešama kritienu riska profilakse, bijuši muskuļu, saišu sastiepumi un plīsumi, kaulu lūzumi, locītavu protezēšana, traucējumi pie kardioloģiskām, pulmonoloģiskām, reimatoloģiskām un neiroloģiskām saslimšanām, nepieciešama konsultācija par fiziskām aktivitātēm un vingrošanu grūtniecības laikā un pēcdzemdību periodā, kā arī iespējama pareizas nūjošanas tehnikas apmācība;
 • individualizēta ārstniecisko vingrojumu programmas izstrāde;
 • kinezioloģiskā teipošana;
 • klasiskā un ārstnieciskā masāža;
 • individuāla ārstnieciskā vingrošana un grupu nodarbības bērniem no 5 gadu vecuma, pieaugušajiem un pensionāriem;
 • individuālas konsultācijas un vingrošana grūtniecēm.

Fizioterapeita pakalpojumi būs pieejami jau 27.maijā - nenokavē pieteikšanos!

Fizioterapijas pakalpojumu cenrādis pieejams šeit. Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām!

Pieteikšanās pa tālruni + 371 29601234 vai e-pastu: info@liepamc.lv.

Medicīnas centrā "LIEPA" nebūs jānīkst garās rindās kopā ar citiem pacientiem. Tikai 25 minūšu braucienā no Rīgas saņemsiet profesionālu attieksmi, izcilākos speciālistus un bezmaksas autostāvvietu!

Aicinām aizpildīt aptauju par grupu vingrošanas nodarbībām

24.maijs 2020

Mūsu brīnišķīgās fizioterapeites Elīna Vitkovska un Elīna Skalberga ir sagatavojušas aptauju, lai apsekotu vingrotāju skaitu, Jūsu ieinteresētību, iespējas un vēlmes ārstnieciskās vingrošanas grupu nodarbībām fizioterapeita vadībā medicīnas centrā "LIEPA".  

Aptauja pieejama šeit (https://ej.uz/aptauja_vingrosana), lūgums to aizpildīt, tas aizņems ne vairāk par 3 minūtēm Jūsu laika.

Vairāk informācijas par fizioterapijas pakalpojumiem medicīnas centrā "LIEPA" http://www.liepamc.lv/pakalpojumi/fizioterapija/

Liels paldies jau iepriekš!

Iespēja pieteikt klātienes vizīti pie pediatres Dairas Brenčas

21.maijs 2020

Mēs uzskatām, ka labs pediatrs ir vēl vērtīgāks par zeltu, tāpēc medicīnas centrā "LIEPA" sava bērna veselības problēmas iespējams uzticēt vienai no labākajām pediatrēm Latvijā - Dairai Brenčai.

Pediatrs ir ārsts, kurš rūpējas par bērnu veselīgu augšanu un attīstību, pasargāšanu no  slimībām un traumām, kā arī slimību agrīnu atpazīšanu, ārstēšanu un bērnu atveseļošanu.

Konsultācija pie pediatra var būt nepieciešama šādos gadījumos:

 • ja bērnam ir ilgstošas sūdzības (bieža slimošana, ilgstošs klepus, vēdera sāpes, slikta svara dinamika, aizkavēta augšana, neskaidras izmaiņas analīzes);
 • vecākiem ir jautājumi vai bažas par bērna attīstību, uzvedību, ēšanas paradumiem, dienas režīmu, miega traucējumiem.

Dodoties uz vizīti, jāsagatavo visa iepriekšējā medicīnas dokumentācija gan no stacionāriem, gan no ambulatorām izmeklēšanām, tai skaitā veiktās analīzes. Vēlams apkopojošs izraksts no ģimenes ārsta par līdzšinējām slimībām un veiktiem izmeklējumiem, dati par bērna svara un auguma dinamiku, kā arī ieteicams līdzi ņemt bērna potēšanas pasi.

Vecākiem pirms vizītes iesakām jau mājās sagatavot rakstiski jautājumus ārstei, lai neaizmirstu ko svarīgu pajautāt. 

Daira Brenča sniedz konsultācijas, diagnosticē slimības un ārstē bērnus no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam. Konsultē par veselības, profilakses, vakcinācijas, uztura, fiziskās slodzes, norūdīšanās, imunitātes stiprināšanas un citiem bērnu veselības jautājumiem. Sastāda vakcinācijas plānu. Konsultē māmiņas par krūts barošanu, jaundzimušo aprūpi, kopšanu un veselības profilaksi.

Vajadzības gadījumos bērnu veselības jautājumus risina sadarbībā ar citu nozaru speciālistiem - psihologu, psihiatru, fizioterapeitu, osteopātu, otorinolaringologu un acu ārstu, pēdu diagnostikas speciālistu, ortopēdu, gastroenterologu, dermatologu, pneimonologu,  imunologu, mākslas terapeitu u.c.

Daktere Daira Brenča pediatrijā strādā jau kopš 1992.gada, pašlaik ir viena no labākajām pediatrēm Latvijā, tostarp Bērnu Klīniskajā Universitātes slimnīcā.

Pie dakteres iespējams pierakstīties, zvanot uz medicīnas centra "LIEPA" reģistratūru pa tālr. 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Medicīnas centra "LIEPA" speciālisti atsāk klātienes konsultācijas un pakalpojumus

18. maijs 2020

Informējam, ka, rūpējoties par savu pacientu veselību un  reaģējot uz pieaugošo pieprasījumu pēc veselības aprūpes pakalpojumiem, medicīnas centrā "LIEPA" no 18.maijā darbu klātienē atsāk vairums mūsu speciālistu.

Turpmāk būs pieejami ģimenes ārsta, pediatra, ginekologa, dermatologa, kardiologa, traumatologa-ortopēda, dietologa klātienes konsultācijas, kā arī iespējams saņemt zobārsta, zobu higiēnista pakalpojumus, veikt holtera monitorēšanu, EHO kardiogrammu un plaša spektra vakcinācijas pakalpojumus. 

Medicīnas centrā "LIEPA" tiek ievēroti visi nepieciešamie piesardzības pasākumi Covid19 ierobežošanā, tostarp, pastiprināta un pastāvīga telpu un virsmu dezinfekcija, roku dezinfekcijas pieejamība apmeklētājiem, aizsarglīdzekļi personālam, savstarpējās distances nodrošināšana reģistratūrās un uzgaidāmajās telpās,  aicinājums pacientiem klīnikas apmeklējuma laikā valkāt mutes un deguna aizsargmasku, kā arī citi preventīvie pasākumi.

Vienlaikus informējam, ka joprojām ir pieejamas arī ģimenes ārsta, pediatra, zobārsta, dermatologa, neirologa, fizioterapeita, traumatologa-ortopēda un ginekologa telefona konsultācijas. Informācija par attālinātām speciālistu konsultācijām pieejama šeithttp://www.liepamc.lv/pakalpojumi/attalinatas-specialistu-konsultacijas/

Saņemt papildus informāciju, pieteikt vizīti vai pakalpojumus medicīnas centrā "LIEPA" var, zvanot pa tālruni  29601234 vai nosūtot ziņu uz info@liepamc.lv.

Būsiet mīļi gaidīti!

Iespēja pierakstīties pie neiroloģes Rutas Plotnieces jau 19.maijā. Klātienes konsultācijas pakāpeniski atsāk arī citi mūsu speciālisti.   

14. maijs 2020

Informējam, ka medicīnas centrā "LIEPA" 19.maijā vēl ir dažas brīvas vietas pierakstam uz klātienes konsultācijām pie mūsu lieliskās speciālistes neiroloģijā un neirosonoloģijā dr. R.Plotnieces. Neatlieciet neirologa apmeklējumu uz nenoteiktu laiku, pie mums to var veikt droši un ievērojot visus iespējamos piesardzības pasākumus Covid19 ierobežošanā. 

Medicīnas centra "LIEPA" pacientiem dr. R.Plotnieces konsultācijā ir iespēja:

 • veikt kakla, galvas asinsvadu izmeklēšanu ar duplex  doplerogrāfijas metodi;
 • saņemt ārstēšanu neiroloģiskiem pacientiem ar dažādas ģenēzes galvassāpēm, mugurkaula problēmām, atmiņas traucējumiem, veģetatīvās nervu sistēmas patoloģijām, reiboņiem, trīci un citiem kustību traucējumiem; 
 • vienā vizītē apvienot asinsvadu izmeklēšanu un neirologa konsultāciju.

Ārste Ruta Plotniece ir viena no labākajām speciālistēm neiroloģijā Latvijā, kas praktizē ar neirovaskulāriem, galvassāpju, muguras sāpju, parkinsonisma un citiem pacientiem ar neiroloģiskiem traucējumiem.

Konsultācijas cena: 40 eiro. Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām. Vairāk informācija šeit: http://www.liepamc.lv/par-mums/apdrosinasana/

Vienlaikus ziņojam, ka pakāpenisku darbu klātienē atsāk arī citi mūsu speciālisti! Iespējamas ģimenes ārsta, pediatra, ginekologa, dermatologa, kardiologa, traumatologa-ortopēda, dietologa klātienes konsultācijas, kā arī iespējams saņemt zobārsta, zobu higiēnista pakalpojumus, kā arī veikt holtera monitorēšanu, EHO kardiogrammu un plaša spektra vakcinēšanās pakalpojumus. 

Saņemt papildus informāciju, pieteikt vizīti vai pakalpojumus medicīnas centrā "LIEPA" var, zvanot pa tālruni + 371 29601234 vai nosūtot ziņu uz info@liepamc.lv.

Būsiet mīļi gaidīti!

Ruta Plotniece - neiroloģe, neirosonoloģijas speciāliste

Medicīnas centrs “LIEPA” piedāvā attālinātas ārstu speciālistu konsultācijas

6.apr. 2020

Medicīnas centrs “LIEPA”, rūpējoties par medicīnas pakalpojumu pieejamību un pacientu veselību, piedāvā ārstu-speciālistu konsultācijas pa telefonu.

Pašlaik iespējams saņemt ģimenes ārsta, pediatra, zobārsta, dermatologa, neirologa, fizioterapeita, traumatologa-ortopēda un ginekologa telefona konsultācijas.

Kā pieteikties ārstu telefona konsultācijai?

 1. Sazinieties ar medicīnas centra “LIEPA” reģistratūru pa tālr. 29601234.
 2. Vienojieties par konsultācijas laiku ar izvēlēto ārstu – speciālistu.
 3. Pēc rēķina saņemšanas veiciet priekšapmaksu par izvēlēto konsultāciju.
 4. Atsūtiet maksājuma uzdevumu uz e pastu: info@liepamc.lv
 5. Pacientiem, kuriem ir veselības apdrošināšanas polise, lūgums par to informēt reģistratūras darbinieku.
 6. Medicīnas centra “LIEPA” reģistratūra informē pacientu par konsultācijas dienu un laiku.

Mūsu rekvizīti rēķina samaksai:  SIA "Liepiņi", reģ.Nr.:  40103983155, AS SEB  banka, SWIFT (BIC) kods: UNLALV2X, konta numurs LV23UNLA0050024004445.

Ja pacients nav veicis priekšapmaksu, ārsta telefona konsultācija tiek atcelta. Lūgums norādīt pareizu mobilā tālruņa numuru!

Telefona konsultācijas laikā būs iespējams saņemt nepieciešamās e-receptes vai e-nosūtījumus uz turpmākiem izmeklējumiem.

Telefonkonsultāciju cenrādis:

 • Ģimenes ārste K.Liepiņa – 15 EUR.
 • Zobārsts R.Liepiņš -15 EUR.
 • Pediatre D.Brenča – 15 EUR.
 • Dermatoloģe L.Kalnbērza – 25 EUR.
 • Traumatologs-ortopēds K.Kalnbērzs 25 EUR.
 • Ginekoloģe K.Alehnoviča – 15 EUR.
 • Neiroloģe R.Ploniece – 30 EUR.
 • Fizioterapeite E.Skalberga – 17 EUR (konsultācija), 15 EUR (vingrošana).

Reģistratūras tālrunis 29601234 darbojas katru darba dienu no plkst.8:30 līdz 19:00.

Neatlieciet iespēju rūpēties par veselību, izmantojiet iespēju konsultēties pa telefonu!

Sakarā ar Covid-19 tiek ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi

26.marts 2020

Esam spiesti informēt, ka, pamatojoties uz Veselības Ministrijas Rīkojumu Nr.59, kas izdots, saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 21.1. apakšpunktu,  medicīnas centrā "LIEPA" no 27. marta uz nenoteiktu laiku tiek ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi.

Tomēr vairākus pakalpojumus pie mums būs iespējams saņemt, un tie ir:

 • ģimenes ārsta sniegtie veselības aprūpes pakalpojumi;

 • vakcinācijas pakalpojumi;
 • zobārstniecības pakalpojumi akūtos un neatliekamos gadījumos;
 • grūtnieču aprūpe.

Pacientu pieņemšana notiks pēc iepriekšēja pieraksta. Pieteikt vizīti var, zvanot pa tālruni  29601234 (katru darbadienu no plkst.8:30 līdz 19:00)

Medicīnas centrs "LIEPA" pagaidām būs atvērts pirmdienās no plkst.15:00 līdz 18:00, trešdienās un piektdienās no 9:00 līdz 12:00.

Pašlaik cītīgi strādājam pie tā, lai saviem pacientiem iespējami drīz varētu piedāvāt ārstu speciālistu konsultācijas attālināti! Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai mūsu mājas lapā www.liepamc.lv un Facebook kontā https://www.facebook.com/LiepaMedicinascentrs

Sargiet savu veselību! Lai mums visiem izdodas pārvarēt šo krīzi pēc iespējas ātrāk!

Īslaicīgi mainīts medicīnas centra “LIEPA” darba laiks – sekojiet līdzi izmaiņām!

16.marts 2020

Ziņojam, ka īslaicīgi tiek mainīts medicīnas centra “LIEPA” darbalaiks. 16.martā medicīnas centrs būs atvērts līdz plkst. 16:00, tomēr iespējamas izmaiņas arī turpmākajās dienas, par ko operatīvi informēsim mūsu mājas lapā sadaļā http://www.liepamc.lv/darba-laika-izmainas/

Papildus informācija un pieraksts pie ģimenes ārsta un speciālistiem, fizioterapijas un zobārstniecības pakalpojumiem pa tālruni 29601234.

Visiem pacientiem, kas ir pierakstījušies pie speciālistiem, tiks nodrošināti pakalpojumi.

Diemžēl arī mums šis ir ļoti sarežģīts laiks, kad īpaši svarīgi ir nodrošināt nepārtrauktu medicīnas centra darbību. Mums ir ļoti svarīgi, lai mūsu klienti turpinātu mūs apmeklēt, bet tai pat laikā ir būtiski, lai tiktu ievēroti visi piesardzības pasākumi COVID-19 ierobežošanai.

Tāpēc lūdzam ikvienu pacientu nopietni izvērtēt savu veselības stāvokli, un gadījumā, ja ir aizdomas par COVID-19 un atbilstoša simptomātika (paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes kaklā, apgrūtināta elpošana) vērsties neatliekamajā medicīniskajā dienestā, zvanot uz tālruni 113, un rīkoties atbilstoši dienesta instrukcijām.

Piesardzības pasākumi jāievēro arī personām, kam atbilstoši valstī izsludinātajai kārtībai, jāievēro karantīnas pasākumi. Informējam, ka arī šīm personām jāpārceļ plānotās vizītes medicīnas centrā “LIEPA”, zvanot pa tālruni 29601234.

Būsim atbildīgi, saudzēsim sevi un līdzcilvēkus!

Atceltas grupu vingrošanas nodarbības

13.marts 2020

Informējam, ka sakarā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu drošības nolūkos medicīnas centrā "LIEPA" tiek atceltas visas grupu vingrošanas nodarbības!

Citus pakalpojumus, tai skaitā konsultācijas pie ģimenes ārsta un speciālistiem, fizioterapijas un zobārstniecības pakalpojumus būs iespējams saņemt līdzšinējā kārtībā.

Pieraksts pa tālruni 29601234, papildus informācija mūsu mājas lapā www.liepamc.lv un Facebook kontā https://www.facebook.com/LiepaMedicinascentrs

Sargiet savu veselību!

Medicīnas centrs “LIEPA”, izmantojot ES fondu līdzfinansējumu, piedāvā jaunus pakalpojumus

3. feb 2020

Medicīnas centrā “LIEPA” jau pāris mēnešus darbojas jaunais zobārstniecības kabinets, kurš izveidots, pateicoties Carnikavas un Saulkrastu novadu vietējās rīcības grupas “Jūras zeme” atbalstam un Lauku Atbalsta dienesta LEADER programmai, kuras galvenais uzdevums ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes ārpuspilsētu teritorijās, piesaistot Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļus.

Izmantojot LEADER pieeju, kā arī ieguldot pašu finansējumu, medicīnas centrs “LIEPA” iegādājās jaunu un modernu zobārstniecības iekārtu, kas aprīkota ar vismūsdienīgākajām tehnoloģijām. Stomatoloģijas iekārtas komplektācijā ietilpst aprīkojums, kas ietver plašu higiēnas sistēmu, instrumentu un izvēles multivides lietojumu, ko stomatologi var pielāgot ikviena pacienta vajadzībām, vienlaikus nodrošinot maksimālu komfortu. Iekārta ir aprīkota ar skārienjūtīgu LCD vadības paneli, kas ietver visus nepieciešamos elementus, kas nepieciešami stomatoloģijas, tostarp endodontijas, protezēšanas, implantoloģijas un zobu ķirurģijas pakalpojumiem. Turklāt zobārstniecības iekārta ir aprīkota ar rentgena skatītāju, kas ļauj uzreiz precīzi diagnosticēt pacienta mutes veselības stāvokli un izvēlēties atbilstošākās ārstniecības, endodontijas, protezēšanas, implantoloģijas un zobu ķirurģijas metodes.

Pateicoties jaunajai iekārtai, medicīnas centrā “LIEPA” tagad iespējams saņemt gan augsti kvalificētus un komplicētus zobārstniecības un zobu protezēšanas pakalpojumus, gan arī jaunus zobu higiēnas pakalpojumus.

Vienlaikus jaunās zobārstniecības iekārtas uzstādīšana devusi iespēju saņemt papildus zobārstniecības un zobu higiēnas pakalpojumus bērniem par valsts budžeta līdzekļiem, kā arī nodrošināt jaunas darbavietas zobārstniecības speciālistiem.

Īstenojot projektu,  medicīnas centrs “LIEPA” sasniedza vairākus būtiskus LEADER aktivitātes mērķus – Carnikavas novadā radīti jauni un  attīstīti esošie zobārstniecības pakalpojumi, nodrošinātas augsti kvalificētas un kvalitatīvi aprīkotas darbavietas, veicināta mazo uzņēmumu attīstīšana. Tomēr pats galvenais ir tas, ka tagad Carnikavas novada iedzīvotājiem ir iespēja saņemt būtiskus veselības aprūpes pakalpojumus savā novadā.

Medicīnas centram “LIEPA” šis ir jau otrais Lauku Atbalsta dienesta ELFLA atbalstītais projekts. Mēs vēlamies iedrošināt arī citus uzņēmējus būt modriem un izmantot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma iespējas savu ideju un mērķu sasniegšanai.

Informācija par Carnikavas un Saulkrastu vietējo rīcības grupu “Jūras zeme” mājas lapā www.juraszeme.lv

Informācija par Lauku Atbalsta dienestu mājas lapā www.lad.gov.lv

 Medicīnas centrā “LIEPA” iespēja palīdzēt bērniem, kas slimnīcās atrodas vieni paši

30. an. 2020

Ar prieku ziņojam, ka medicīnas centrs “LIEPA” ir uzsācis sadarbību ar labdarības organizāciju “Lielas rūpes par mazajiem”. Medicīnas centra telpās turpmāk dzīvos skaistais ziedojumu zirdziņš, kurā visi savāktie līdzekļi tiks nodoti projekta “Lielas rūpes par mazajiem” īstenotājiem.

“Lielas rūpes mazajiem" ir iniciatīva, kuras galvenais mērķis ir sniegt aprūpi un emocionālu atbalstu bērniem, kuri tiek ārstēti Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, bet atrodas tur vieni paši. Iemesli, kādēļ šie bērni ir vieni, ir dažādi, bet visbiežāk tie ir bērni no bērnunamiem, kuriem nav neviena, kas varētu būt blakus brīdī, kad sāp vai ir vientuļi… Diemžēl ik dienu Latvijas slimnīcās nonāk šādi bērni. Bieži vien tie pavisam mazi bērniņi, kam pieaugušā cilvēka tuvums un mīļums ir absolūti nepieciešams šajā smagajā brīdī.

Iniciatīvas autore Linda Penēze 2019.gada nogalē par šo darbu saņēma “Latvijas lepnuma” balvu. Divu gadu laikā Linda Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā no nulles izveidojusi auklīšu dienestu, kurā strādā īpaši apmācītas auklītes. Viņas slimošanas laikā aprūpē mazuļus, kas ir vieni, un sniedz to, ko citi bērni saņem no vecākiem.

Auklīšu dienests darbojas, pateicoties ziedojumiem, no kuriem auklītēm tiem maksāta alga. Tāpēc medicīnas centrs “LIEPA” aicina atbalstīt iniciatīvu, iemetot ziedojumu zirdziņā medicīnas centra “LIEPA” telpās vai zvanot uz ziedojumu tālruni 90006770 (7,11 EUR par zvanu).

Paldies! Lai katram bērnam būtu, kas samīļo!

Medicīnas centrā “LIEPA” jaunums – valsts apmaksātas vakcīnas bērniem!

12.nov. 2019

Informējam, ka tagad medicīnas centrā “LIEPA” pieejamas 100% valsts apmaksātas vakcīnas atbilstoši slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādātajam bērnu vakcinācijas kalendāram (kalendāru lūdzam skatīt šeit).

Ikviens bērns var saslimt ar infekcijas slimību. Dažādas infekcijas slimības bērnu apdraud jau no viņa pirmajām dzīves dienām. Infekcijas slimības izplatās viegli, jo arī ieelpotais gaisā var būt slimības baktērijas un vīrusi, kuri var izraisīt slimību. Īpaši uzņēmīgi pret infekcijas slimībām ir bērni līdz divu gadu vecumam, jo viņu imūnsistēma vēl nav pilnībā attīstījusies. Bērnu vakcinācija ir visefektīvākais pašlaik zināmais ilgtermiņa profilakses veids, kas pasargā bērnu no infekcijām, novērš smagu slimības gaitu un komplikācijas. Ik gadus, pateicoties vakcinācijai, pasaulē izdodas pasargāt vairāk nekā 2,5 milj. bērnu dzīvību.

Latvijā, saskaņā ar vakcinācijas kalendāru, bērni tiek vakcinēti pret 14 infekcijām - tuberkulozi, difteriju, stinguma krampjiem, garo klepu, poliomielītu, masalām, masaliņām, epidēmisko parotītu, b tipa Haemophilus influenzae infekciju, B hepatītu, vējbakām, pneimokoku infekciju, cilvēka papilomas vīrusa infekciju un rotavīrusa infekciju. 

Medicīnas centrā “LIEPA” iespējams vakcinēt bērnu pie maksas ģimenes ārstes Kristīnes Liepiņas vai maksas pediatres Dairas Brenčas. Apmeklējot ārstu, jāmaksā būs par vizīti atbilstoši cenrādim, bet vakcīna būs bez maksas.

Vakcināciju lūdzam pieteikt, zvanot pa tālruni 29601234.

(Informācijas avots: www.spkc.lv un www.bkus.lv)

Vakcinējies un pasargā savu ģimeni no saslimšanas ar gripu!

14. okt. 2019

Neļausim gripai izjaukt mūsu plānus - piedāvājam medicīnas centrā "LIEPA" vakcinēties pret gripu! 

Vakcinācija pret gripu ieteicama ikvienam, tomēr īpaši ieteicams vakcinēties tiem, kam saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām bieži norit smagā formā, un ir augsts gripas komplikāciju risks. Tie ir: 

 • cilvēki, kuri slimo ar hroniskām plaušu (t.sk. astmu), sirds un asinsvadu sistēmas, nieru un vielmaiņas slimībām;
 • cilvēki, kuri plāno operācijas vai ārstēšanos stacionāros;
 • bērni no sešu līdz 24 mēnešu vecumam, jo viņiem vēl nav izveidojusies imunitāte pret nevienu no gripas vīrusiem;
 • cilvēki, kuri vecāki par 65 gadiem, jo šajā vecumā imūnā sistēma vairs nenodrošina pilnvērtīgu aizsardzību pret saslimšanu un nereti saasinās arī hroniskās slimības, kas kopā ar gripas vīrusu var radīt dzīvībai bīstamas komplikācijas;
 • grūtnieces un sievietes, kuras plāno grūtniecību gripas sezonā;
 • mediķi un sociālie darbinieki, kuri rūpējas par pacientiem ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs.

Tāpat vēlams vakcinēties cilvēkiem, kuriem ģimenēs ir mazi bērni, veci cilvēki vai cilvēki ar hroniskām saslimšanām.

Lielāks inficēšanās risks ir to profesiju pārstāvjiem, kuru darbs saistīts ar atrašanos publiskā vietā un kontaktēšanos ar daudziem cilvēkiem (piemēram, veikalu pārdevējiem, sabiedriskā transporta kontrolieriem, skolotājiem un audzinātājiem).

Pieteikt vakcinēšanos pie ģimenes ārstes K.Liepiņas vai pediatres D.Brenčas var pa tālruni 29601234
Vakcīnas Fluarix tetra cena 15 eiro.

Pie mums iespējams veikt arī gripas un streptokoka ekspresstestu, kas saslimšanas gadījumā ļaus nekavējoties noteikt precīzu diagnozi.

Būsiet mīļi gaidīti!

Jauni zobārstniecības pakalpojumi pieaugušajiem un bērniem medicīnas centrā "LIEPA"!

07. okt 2019

Esam priecīgi ziņot, ka medicīnas centrā “LIEPA” Carnikavā atvērts jauns papildus zobārstniecības kabinets! Šeit uzstādīta pilnīgi jauna un moderna zobārstniecības aparatūra, kas spēs apmierināt pat visprasīgākā pacienta vajadzības.

Pie mums tagad iespējams saņemt gan augsti kvalificētus un komplicētus zobārstniecības un zobu protezēšanas pakalpojumus, gan arī jaunu pakalpojumu – profesionālu pilnu mutes dobuma higiēnu, papildus izmantojot sodas strūklu.

Ja Jums ir asiņojošas un sāpīgas smaganas, slikta elpa, dzeltenīgs vai brūns aplikums uz zobiem un mēles, kariess vai aizdomas par kariesu, tad Jums noteikti nepieciešama profesionāla pilna zobu un mutes dobuma higiēna medicīnas centrā "LIEPA". Higiēnas procedūras laikā rūpīgi tiks noņemts zobakmens un mīkstais zobu aplikums, zobi nopulēti ar profesionālām pastām un nepieciešamības gadījumā – ar sodas strūklu (ar balinošu efektu). Visbeidzot zobi tiks pārklāti ar flora aplikāciju vai citiem zobus stiprinošiem līdzekļiem.

Tikpat svarīgs jaunums - tagad medicīnas centrā „LIEPA” rindas kārtībā iespējams nodrošināt zobārstniecības un zobu higiēnas pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem vēl vairāk bērniem, jo esam saņēmuši papildus kvotas un piesaistījuši jaunus lieliskus zobārstniecības speciālistus.

Informējam, ka zobārstniecība par valsts budžeta līdzekļiem mūsu centrā bērniem tiek nodrošināta līdz 18 gadu vecumam. Valsts apmaksātu zobu higiēnu bērniem medicīnas centrā “LIEPA” var veikt vienu reizi gadā, bet 7, 11 un 12 gadu vecumā – divas reizes gadā.

Ar bērniem cenšamies veidot  labvēlīgas attiecības, it īpaši mazākiem un tiem, kuri zobārstu apmeklē pirmo reizi. Pie mums bērns piespiedu kārtā netiek ārstēts. Labvēlīgu rezultātu cenšamies sasniegt ar pārrunām kā ar bērnu, tā arī ar viņa vecākiem. Lai veicinātu bērna pozitīvo attieksmi pret zobārsta apmeklējumu, mazie pacienti pēc procedūras saņem nelielu pārsteiguma dāvaniņu.

Nenokavē un piesakies pa tālruni + 371 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Mainīts maksas pakalpojumu cenrādis!

10.septembris 2019

Medicīnas centrs “LIEPA” informē, ka no 2019.gada 10.septembra mainīts maksas pakalpojumu cenrādis. Ar to var iepazīties mūsu mājaslapas sadaļā CENRĀDIS.

Būsiet mīļi gaidīti!

Papildus informācija un pieraksts pie speciālistiem pa tālruni 29601234.

Aicinām apmeklēt grupu nodarbības pieaugušajiem veselai mugurai arī augustā!

2.augusts 2019

Medicīnas centra "LIEPA" mājīgajā un ērtajā sporta zālē grupu nodarbības pieaugušajiem veselai mugurai sertificēta fizioterapeita vadībā ar visu nepieciešamo fizioterapijas aprīkojumu augustā notiks sekojošos datumos:

 • otrdienās (17:30-18:30) - 6.augustā, 13.augustā, 20.augustā un 27.augustā;
 • piektdienās (17:30-18:30) - 9.augustā un 16.augustā.

Vingrošanas nodarbības veselai mugurai ieteicamas ikvienam pieaugušajam, jo tās:

 • uzlabo muguras veselību sēdoša vai fiziski smaga darba veicējiem,
 • mazina muguras sāpes pie muskuļu savilkumiem, mugurkaula spondilozes, spondiloartrozes, starpskriemeļu disku trūču gadījumos,
 • mazina stājas asimetriju, muskuļu disbalansu, skoliozi, nostiprina dziļos muguras muskuļus,
 • veicina vispārēju fizisko attīstību un nostiprina nervu sistēmu.

Dalībnieku vecums: 17-65 g.v.

Nodarbības cena: 8 eiro.

No septembra atsāksim grupu nodarbības arī bērniem, pusaudžiem un senioriem.

Papildus informācija šeit: http://www.liepamc.lv/pakalpojumi/sporta-nodarbibas/vingrosana/ un mūsu Facebook lapā www.facebook.com/LiepaMedicinascentrs

Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 29601234!

Kas būtu jāzina par ārstniecisko teipošanu? 

27. jūnijs 2019

Vasarā nereti tiek gūtas dažādas traumas, mežģījumi, sastiepumi, sasitumi, kur teicami var nākt palīgā un uzlabot stāvokli ārstnieciskā teipošana.

Arī medicīnas centrā “LIEPA” iespējams veikt ārstniecisko teipošanu, kas mūsdienās ir arvien lielāku popularitāti iemantojusi fizioterapijas metode. To lieto ne tikai profesionāli sportisti, bet ikviens, kuram radušās attiecīgas veselības problēmas. Tomēr ne visi zina, kas tā ir un kā tieši tā palīdz uzlabot cilvēka veselību. Teips, tulkojot no angļu valodas, nozīmē "lente". Kinezioloģiskā lente jeb teips ir plāna, elastīga kokvilnas sloksne ar līmi.

Vēsture

Teipošanas pirmsākumi meklējami Japānā 70. gados, kad veidojās pārliecība, ka, lai uzturētu labu veselību, ir svarīga muskuļu aktivitāte un to funkcionēšanas spēja. 90. gados teipošana tika parādīta Eiropai, un izveidots pirmais uzņēmums, kas piedāvāja teipošanas pakalpojumus. Pirmajos gados liela daļa eiropiešu uz šo metodi skatījās skeptiski, tomēr pieprasījums pēc kursiem un semināriem par teipošanu strauji auga, tādējādi nostiprinot pārliecību par tās efektivitāti. Šobrīd arvien vairāk fizioterapeitu, ārstu un masieru savā darba praksē izmanto teipošanu. Latvijā teipošana kļuva aktuālāka Londonas Olimpisko spēļu laikā 2012.gadā, kad daudzu pasaules valstu sportisti tos jau izmantoja.

Pašlaik teipošana tiek izmantota ļoti plaši - sākot no pediatrijas līdz geriatrijai, un veiksmīgi ārstē dažādas ortopēdiskās, neiromuskulārās, neiroloģiskās un citas veselības problēmas.

Kāpēc uz ķermeņa tiek līmēts teips?

Teipam ir divi uzdevumi:

 • tas palīdz muskulim strādāt vai atbrīvoties,
 • tas nostabilizē locītavu ar tādu kā korseti – stiprinātāju, tādējādi palīdzot pareizi kustēties, pareizi kustināt locītavu.

Ja nepieciešams iegūt plašāku iedarbību, var līmēt vairākus teipus vienlaikus. Līmēšanas tehnikas ir atšķirīgas, ir jāzina, kā to darīt, tāpēc teipošanu veic sertificēts speciālists. Liekot kinezioloģisko teipu, ir svarīgi zināt, kur un kā muskulis stiepjas, kur tas sākas, kur beidzas, kā tas strādā. Savukārt, liekot dinamisko teipu, ir svarīgi zināt, kā kustas locītava, ievērot pareizo virzienu un locītavas sviras.

Kā korseti parasti izmanto kinezioloģisko teipu, to liek kā siti, kārtīgi nostiepjot, lai neļautu locītavai nepareizi kustēties, tādējādi saglabātu locītavas stabilitāti. Dinamiskais teips, ko uzliek muskulim, palīdz tam pareizi darboties – sarauties, atslābt un nomierināties.

Kā zināt, ka teips palīdzēs?

Teipošanas tehnikas izvēle ir atkarīga no diagnozes un no individuālajām sūdzībām. Speciālists parasti iztaujā pacientu, rūpīgi izmeklē, lai noteiktu, kā labāk uzlikt teipu. Vēlams, lai pacientam jau ir veikti kādi izmeklējumi un noteikta diagnoze, jo tad pavisam precīzi var prognozēt labāko teipošanas veidu. Tomēr dažkārt ir grūti pielāgot īsto variantu, tāpēc ir jāizmēģina vairāki varianti, kamēr atrod piemērotāko. Vēlamo efektu var sajust jau pirmajās 5– 10 minūtēs, un ja tā nav, visticamāk arī nebūs. Vienīgais izņēmums, kad tūlītēja efekta nebūs, ir tās situācijas, kad teips tiek uzlikts, lai samazinātu tūsku, pampumu un apjomīgus zilumus.

Kā teips to var izdarīt?

Teips tiek līmēts pa limfas atteci, tādējādi tiek mazināts pampums un tūska. Visbiežāk teipus liek uz kājām un rokām – pacientiem pēc traumām, kā arī vēža slimniekiem, kuriem pēc limfmezglu noņemšanas, veidojas vērā ņemams pietūkums. Onkoloģiskajiem slimniekiem teipošana spēj atvieglot dzīvi, jo citas metodes nepalīdz.

Teips labi palīdz arī tad, ja ir zila, aizpampusi acs vai abas, salauzts deguns, vienīgi jārēķinās, ka teips būs uz sejas. Šo metodi bieži izmanto hokejisti, un dažādu sporta veidu cīkstoņi, kuriem, kā viņi paši saka, pēc divām dienām jābūt pasākumā. Teips piepaceļ ādu, tādējādi uzlabo mikrocirkulāciju konkrētajā zonā, tas stimulē atjaunošanās procesus un palīdz ātrāk atgūt dabisko izskatu.

Vai teipu var likt arī bērniem?

Teipus var likt pat zīdaiņiem, piemēram, lai ātrāk novērstu nabas bruku. To bieži izmanto stājas korekcijai bērniem. Vienīgi jāseko, vai teips nerada kairinājumu, jo bērniem āda ir daudz jutīgāka kā pieaugušajiem.

Fakti par teipošanu:

 • teipi ir gandrīz tikpat biezi kā cilvēka āda;
 • tie ir elastīgi un pieguļ jebkādām ķermeņa aprisēm;
 • teipu elastību izmanto, lai radītu efektu, ka tiek pacelta virsāda;
 • zemādas zonai paplašinoties, rodas lielāka vieta asinsvadiem, limfmezgliem un receptoriem;
 • teipi ir ūdensizturīgi, gaisa un ūdens caurlaidīgi;
 • teips nesatur nekādus medikamentus, tomēr līme ir diezgan spēcīga un apmēram 1% cilvēku tā var izraisīt ādas apsārtumu, izsitumus vai niezi, kā dēļ teips jāņem nost;
 • teipu parasti tur 4 – 10 dienas.

Medicīnas centrā “LIEPA” ārstniecisko teipošanu vizītes laikā veic fizioterapeites Elīna Skalberga, Elīna Vitkovska un rehabilitoloģe Jūlija Čerešņeva.

Teipošanas pakalpojumu cenas atbilstoši cenrādim http://www.liepamc.lv/cenradis/fizioterapija/

Lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 29601234.

Informācijas avoti: medicine.lv, arsmed.lv, kinesiotaping.com 

Aicinām apmeklēt grupu nodarbības sertificēta fizioterapeita uzraudzībā!

23. maijs 2019

Medicīnas centra "LIEPA" mājīgajā un ērtajā sporta zālē otrdienās un piektdienās notiek grupu nodarbības sertificēta fizioterapeita vadībā ar visu nepieciešamo fizioterapijas aprīkojumu.

Pašlaik iespējams apmeklēt:

 • vingrošanu bērniem pusaudžiem no 9 līdz 15 gadiem (piektdienās plkst. 15:00-15:45);
 • vingrošanu veselai mugurai pieaugušajiem no 16 līdz 65 gadiem (otrdienās plkst.17:00-18:00 un        piektdienās plkst. 17:30-18:30);
 • vingrošanu bērniem no 5 līdz 8 gadiem (otrdienās plkst. 15:30-16:15);
 • vingrošanu senioriem no 65 gadiem (otrdienās plkst. 14:30-15:15).

Vingrošana notiek nelielās grupās līdz 6 dalībniekiem, tādējādi nodrošinot katram grupas dalībniekam individuālu fizioterapeita uzmanību. Nodarbības cena bērniem - 6 eiro, pieaugušajiem un senioriem - 8 eiro.

Ieguvumus no vingrošanas jutīsiet pavisam drīz, un šeit nosaukti tikai daži no tiem:

 • uzlabo stāju, līdzsvaru, koordināciju;
 • mazina mugurkaula problēmas, palīdz sēdoša un fiziski smaga darba darītājiem;
 • palīdz neiroloģisku saslimšanu gadījumos un pēc traumām;
 • uzlabo imunitāti un noder biežu elpošanas slimību gadījumos;
 • veicina vispārēju fizisko attīstību un līdzsvaro nervu sistēmu;
 • uzlabo asinsrites, elpošanas un gremošanas orgānu darbību;
 • uzlabo garastāvokli!

Papildus informācija šeit: http://www.liepamc.lv/pakalpojumi/sporta-nodarbibas/vingrosana/ un mūsu Facebook lapā www.facebook.com.LiepaMedicinascentrs

Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 29601234!

Piedāvājam valsts apmaksātus zobārstniecības un zobu higiēnas pakalpojumus bērniem!

14. maijs 2019

Esam priecīgi ziņot, ka tagad medicīnas centrā „LIEPA” rindas kārtībā nodrošinām zobārstniecības un zobu higiēnas pakalpojumus no valsts budžeta līdzekļiem bērniem līdz 18 gadu vecumam. Zobu higiēna bērniem tiek apmaksāta vienu reizi gadā, bet 7, 11 un 12 gadu vecumā – divas reizes gadā.

Ar bērniem cenšamies veidot  labvēlīgas attiecības, it īpaši mazākiem un tiem, kuri zobārstu apmeklē pirmo reizi.

Pie mums bērns piespiedu kārtā netiek ārstēts. Labvēlīgu rezultātu cenšamies sasniegt ar pārrunām, kā ar bērnu, tā arī ar viņa vecākiem. Lai veicinātu bērna pozitīvo attieksmi pret zobārsta apmeklējumu, mazie pacienti pēc procedūras saņem nelielu pārsteiguma dāvaniņu.

Nenokavē un piesakies pa tālruni + 371 29601234!

Būsiet mīļi gaidīti!

Medicīnas centrā "LIEPA" piedāvājam veikt holtera monitorēšanu!

13 maijs 2019

Kas ir holtera monitors?

Holtera monitors ir neliela, ar akumulatoru darbojoša medicīnas ierīce, kas tiek izmantota sirdsdarbības ātruma un ritma mērīšanai. To arī izmanto, lai diagnosticētu citas novirzes, kas var ietekmēt normālu sirds darbību. 

Parastās elektrokardiogrammas (EKG) laikā elektrodi tiek novietoti uz krūtīm, lai pārbaudītu sirds ritmu. Tomēr šajā īsajā brīdī var neparādīties visi esošie sirds ritma traucējumi. Holtera monitoru izmanto sirds ritma un ātruma mērīšanai 24 vai 48 stundu ilgā periodā, turklāt, to lietojot, pacients var veikt ikdienas darbības.

Ierīces uzlikšana ir ātra un nesāpīga. Klientam uz krūšu kurvja zem drēbēm tiek izvietoti vienreizlietojamie elektrodi, pie tiem pievieno kardioreģistratoru, kas tiek piestiprināts pie jostas.

Kad ieteicama holtera monitorēšana?

 • Jums ir lēna, ātra vai neregulāra sirdsdarbība.
 • Jūs sākat jaunu sirds medikamentu lietošanu, vai arī ārstam ir jānosaka, vai Jūsu zāles darbojas pareizi.
 • Jums ir elektrokardiostimulators, un ārsts vēlas pārliecināties, vai tas darbojas pareizi.
 • Jūsu veiktās elektrokardiogrammas (EKG) rezultāti nav normas robežās.
 • Jums ir bijusi sirdslēkme.
 • Jums ir ieplānota sirds operācija.

Kā tiek uzstādīts holtera monitors?

Uz vairākām vietām krūšu rajonā ārsts novieto īpašas uzlīmes, kam pievieno elektrodus. Atsevišķos gadījumos var rasties ādas kairinājums vai izsitumi vietās, kur pievienoti elektrodi. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir alerģija pret jebkāda veida līmi vai plāksteriem.

Elektrodi tiek savienoti ar monitoru, kas nepārtraukti ierakstīs elektriskos signālus. Monitoru ievieto nelielā korpusā, un Jūs varat to ņemt līdzi. Lietojot monitoru, ieteicams vilkt brīvu apģērbu.

Ko vēl vajadzētu zināt par holtera monitora izmantošanu?

Lietojot holtera monitoru, pievērsiet uzmanību savām sajūtām. Atzīmējiet laiku un to, ko jūs darījāt, kad sākās nevēlamas sajūtas. Pierakstiet, kad lietojat zāles vai dzērāt alkoholiskos dzērienus. Šīs piezīmes var palīdzēt ārstam noteikt, kas izraisa traucējumus Jūsu sirdsdarbībā. Tālāk ir sniegti daži piemēri par to, kāda veida sajūtas jums jāpieraksta:

 • sāpes vai diskomforts krūtīs;
 • reibonis vai ģībonis;
 • neregulārs sirds ritms;
 • elpas trūkums vai apgrūtināta elpošana;
 • sirdsklauves.

Neesat saskarsmē ar rentgenstariem, kamēr lietojat monitoru. Izvairieties no metāla detektoriem, neizmantojiet elektrisko segu. Šīs ierīces var traucēt monitoram.

Atgrieziet holtera monitoru ārstam atbilstoši norādījumiem. Ārsts apstrādās monitora informāciju, Jūsu piezīmes un informēs par rezultātiem.

Monitorēšanas izmaksas:

Holtera monitorēšana 24 stundas 35.00 eiro
Holtera monitorēšana 48 stundas 50.00 eiro

Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām.

Pieteikties uz holtera monitorēšanu var pa tālruni 29601234, e-pastu: info@liepamc.lv vai nosūtot ziņu mūsu Facebook lapā.

Medicīnas centrā "LIEPA" nebūs jānīkst garās rindās kopā ar citiem pacientiem. Tikai 25 minūšu braucienā no Rīgas saņemsiet profesionālu attieksmi, patīkamas telpas, izcilākos speciālistus un bezmaksas autostāvvietu!

Lieliska ziņa - iespējams pierakstīties pie sertificētas fizioterapeites!

29. apr. 2019

Fizioterapijas mērķis ir atjaunot, saglabāt un uzlabot cilvēka kustības un stāju, palielināt fizisko izturību, mazināt sāpes un atvieglot hronisku slimību gaitu. Medicīnas centra "LIEPA" fizioterapeite Elīna Skalberga palīdzēs Jums atgūt veselību, mazināt sāpes pēc slimībām, traumām, ievainojumiem, apdegumiem vai cita veida bojājumiem, kad izveidojies muskuļu funkciju traucējums, nervaudu un saistaudu izmaiņas.

Medicīnas centrā "LIEPA" piedāvājam sekojošus pakalpojumus:

 • individuālas fizioterapeita konsultācijas (ar stājas traucējumiem un muskulatūras disbalansu, ar muguras sāpēm, ar neiroloģiskiem traucējumiem, pēc traumām, pulmonoloģijā;
 • grupu nodarbības bērniem un pieaugušajiem (vairāk informācijas šeit);
 • individuālas ārstnieciskās vingrošanas stājas korekcijai, muskulatūras disbalansa un sāpju mazināšanai;
 • individuālas nodarbības bērniem no 3 līdz 12 mēnešu vecumam (Bobata vingrošana);
 • individuālu ārstniecisko mājas vingrojumu kompleksa izstrādi un apmācību;
 • ārstniecisko masāžu;
 • kinezioloģisko teipošanu. 

Visi pakalpojumi būs pieejami jau 3.maijā - nenokavē pieteikšanos!

Fizioterapijas pakalpojumu cenrādis pieejams šeit. Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām!

Pieteikšanās pa tālruni + 371 29601234, e-pastu: info@liepamc.lv vai nosūtot ziņu mūsu Facebook lapā.


Medicīnas centrā "LIEPA" nebūs jānīkst garās rindās kopā ar citiem pacientiem. Tikai 25 minūšu braucienā no Rīgas saņemsiet profesionālu attieksmi, izcilākos speciālistus un bezmaksas autostāvvietu!

Vai pēdējā gada laikā ir apmeklēts ginekologs? Piesakiet vizīti - tagad Carnikavā pieejami augstvērtīgi ginekoloģijas pakalpojumi!

2. apr. 2019

Katrai sievietei ir svarīgi atrast savu ginekologu, kas uzņemsies rūpes par viņas sievišķo veselību. Labs un uzticams ginekologs nozīmē ne tikai profesionalitāti un pieredzi, bet arī attieksmi, iejūtību un patiesu interesi savas pacientes veselībā.

Medicīnas centrs „LIEPA” piedāvā satikt savu ginekoloģi tepat – Carnikavā! Jau no 12.aprīļa pacientes medicīnas centrā pieņems sirsnīgā un zinošā ārste ginekoloģe, dzemdību speciāliste dr. Katerina Alehnoviča.

Ginekoloģiskās konsultācijas laikā uzklausīs sūdzības, ja tādas ir, veiks nepieciešamos izmeklējumus un piedāvās labāko risinājumu tieši Jūsu konkrētajā situācijā.

Pie mums pieejami sekojoši ginekoloģijas pakalpojumi:

 • profilaktiskās apskates un izmeklēšana;
 • izmeklējumi dzemdes kakla vēža savlaicīgai diagnostikai;
 • ginekoloģisko saslimšanu diagnostika, ārstēšana un medikamentu recepšu izrakstīšana;
 • ginekoloģisko analīžu veikšana (uztriepe, citoloģija, histoloģija u.c.);
 • ginekoloģiska rakstura ultrasonogrāfijas izmeklējumi (izņemot krūšu sonogrāfiju);
 • procedūras un ārstnieciskās manipulācijas dažādu ginekoloģisku problēmu risināšanā;
 • konsultācijas ģimenes plānošanā, kontracepcijā un neauglības jautājumos;
 • konsultācijas par norisēm sievietes reproduktīvajā sistēmā jebkurā vecuma posmā;
 • grūtnieču un pēcdzemdību aprūpe.

Klīnikā iekārtots mūsdienīgs un ērts ginekoloģijas kabinets ar jaunākās paaudzes aprīkojumu, kas ļauj veikt saudzīgu un detalizētu izmeklēšanu. 

Profilaktiskās apskates reizi gadā ir labākais veids, kā sievietei sekot līdzi savai veselībai. Profilaktiskās vizītes laikā ginekologs veiks apskati, paņems nozīmīgākās analīzes, veiks ultrasonogrāfijas izmeklējumu, pārbaudīs krūšu veselību un atbildēs uz sievietei aktuālajiem jautājumiem. Ja viss kārtībā – tikšanās nākamajā vizītē pēc gada. Tomēr profilaktiskā vizīte bieži vien var izrādīties kā veselības un pat dzīvības glābēja, jo daudzas slimības par sevi "skaļi neziņo", tas nozīmē – līdz pat vēlīnai stadijai neparādās ne sāpes, ne arī kādi citi simptomi, tādēļ profilaktiski izmeklējumi un analīzes ir vienīgais veids šīs slimības diagnosticēt pēc iespējas drīzāk. Un, kā zināms – jo agrīnākā stadijā slimība atklāta, jo to veiksmīgāk iespējams izārstēt

Pirmreizējas vizītes cena 30 eiro, atkārtota vizīte 20 eiro. Plašāks cenrādis pieejams šeit. Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām!

Mēs Jums palīdzēsim! 

Pieteikt vizīti var pa tālruni + 371 29601234, e-pastu: info@liepamc.lv vai nosūtot ziņu mūsu Facebook lapā.

Katerina Alehnoviča - ginekoloģe, dzemdību speciāliste

Medicīnas centrā "LIEPA" jauni pakalpojumi - ginekoloģija un holtera monitorēšana!

26. marts 2019

Ar prieku un lepnumu ziņojam, ka esam čakli strādājuši un varam saviem klientiem piedāvāt jaunus pakalpojumus!

No 12.aprīļa darbu Carnikavas medicīnas centrā "LIEPA" uzsāk brīnišķīgā ārste ginekoloģe dr.Katerina Alehnoviča, ko daudzas sievietes jau iepazinušas Ādažu poliklīnikā. Plašāka informācija šeit: http://www.liepamc.lv/pakalpojumi/ginekologija/, cenrādis šeit: http://www.liepamc.lv/cenradis/ginekologija/

Jau pavisam drīz būs iespējams pierakstīties uz holtera monitorēšanu. Holtera monitoringa izmeklējuma laikā analizē sirds reakciju uz fizisku un emocionālu slodzi, sirds stāvokli miega laikā, sirds ritmu un darbību 24 stundu (35 eiro) vai 48 stundu (50 eiro) garumā. Ārsts, analizējot iegūtos datus, var noteikt sirdsdarbības ritma traucējumus un to cēloņus. Šis izmeklējums ir svarīgs, lai atklātu apslēptas sirdsdarbības problēmas. 

Pieteikt esošos un jaunos pakalpojumus var pa tālruni + 371 29601234, e-pastu: info@liepamc.lv vai nosūtot ziņu mūsu Facebook lapā.

Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām!

Medicīnas centrā "LIEPA" nebūs jānīkst garās rindās kopā ar citiem pacientiem. Tikai 25 minūšu braucienā no Rīgas saņemsiet profesionālu attieksmi, izcilākos speciālistus un bezmaksas autostāvvietu!

Ērces jau modušās - vakcinējies medicīnas centrā "LIEPA" pret ērču encefalītu!

25. marts 2019

Pavasaris ir klāt un ērces mostas - parasti tas ir tad, kad temperatūra ārā ir virs + 5 C. Latvijā ērču encefalīts ir ļoti izplatīts un ērču inficētība ir augsta, tāpēc ļoti svarīgi ir būt pasargātam pret šo slimību. Vienīgā drošā un ilgstošā profilakse ir vakcinācija pret ērču encefalītu.

Vakcinēties var jau no viena gada vecuma. Imunitātes izveidošanai nepieciešamas trīs vakcīnas devas - pirmās divas ar mēneša intervālu un trešā deva pēc nepilna gada. Pēc tam jāveic revakcinācija pēc trīs gadiem un tad ik pēc pieciem gadiem. Jāatceras, ka veciem cilvēkiem, tāpat kā maziem bērniem, imūnā atmiņa nav tik noturīga, tāpēc pēc 60 gadu vecuma revakcinācija nepieciešama ik pēc trīs gadiem. 

Ja vakcinācija nav pabeigta vai ir aizmirsies revakcinēties, nav jāsāk vakcinācijas cikls no sākuma, ir jāiepotē kārtējā deva un turpmāk jāievēro piecu gadu intervāls. Negatīvā puse kavētai revakcinācijai ir tas, ka pēc piecu gadu intervāla kopš pēdējās vakcīnas cilvēkam nav aizsardzība pret ērču encefalītu. Tiklīdz tiek saņemta nākamā vakcīnas deva, cilvēka imūnā sistēma atkal saražo pietiekamu daudzumu antivielu, kas turpmākajos piecos gados viņu pasargās.

Ērču encefalīts ir aktuāla slimība visos vecumos. Ja kādreiz mēs domājām, ka bērniem ērču encefalīts norit vieglāk un nav tik izteiktas neiroloģiskās izpausmes, tad šobrīd ir skaidrs, ka tā tas nav. Latvijā ir analizēti daudzi gadījumi, kad ir bijušas smagas neiroloģiskas komplikācijas. Saistībā ar ērču encefalītu noteikti ir jāņem vērā iespējamās vēlīnās komplikācijas, kas parādās pēc gada vai vairākiem gadiem - tās ir ilgstošas, biežas galvassāpes, migrēna, koncentrēšanās problēmas, uzmanības deficīta sindroms - pat, ja sākumā ir bijusi tikai drudža forma, ko kādreiz uzskatījām par labdabīgi noritošu. Nāves gadījumi nav tik bieži, bet dzīves kvalitāte būtiski mainās.*

Nevajadzētu uzskatīt - ja mēs nedzīvojam laukos un neejam sēņot, tad nav jāvakcinējas. Arī pilsētvidē ir sastopamas ērces, un ir ļoti daudz gadījumu, kad cilvēki ir inficējušies, piemēram, pļaujot piemājas zālienu.

Negaidi un piesaki vakcināciju jau šodien, zvanot pa tālruni 29601234, vai rakstot e-pastu: info@liepamc.lv!

Vakcīnas cena - 32 eiro.

(* - avots: Medicine.lv)

Kādi dokumenti jāņem līdzi, ejot pie ārsta?

28. feb. 2019

Medicīnas centrs "LIEPA" aicina, dodoties pie ārsta, atcerēties paņemt līdzi nepieciešamos dokumentus!

Pieaugušajiem tie ir:
 • personu apliecinošs dokuments - pase vai identifikācijas karte (autovadītāja apliecība nav personu apliecinošs dokuments!);
 • apdrošināšanas polise (ja tāda ir);
 • nesen veikto izmeklējumu un analīžu rezultāti, ja tādi ir Jūsu rīcībā;
 • nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, ja maksātājs ir apdrošināšanas kompānija. 
Bērni līdz 14 gadu vecumam var apmeklēt ārstu tikai kopā ar pieaugušo! Ja ārsts tiek apmeklēts ar vienu no vecākiem, tad līdzi jābūt:
 • bērna dzimšanas apliecībai, kurā norādīts vecāka vārds un vecāka pase vai identifikācijas karte vai 
 • bērna pasei vai identifikācijas kartei un vecāka pasei ar ierakstu par bērnu.
Ja bērns apmeklē ārstu kopā ar citu pieaugušu personu (māsu, brāli, vecvecākiem vai citiem tuviniekiem), tad līdzi jābūt:
 • notariāli apstiprinātai pilnvarai pārstāvēt bērna likumiskās tiesības un intereses;
 • pieaugušā pasei vai identifikācijas kartei.
 Bērniem no 15 gadu vecumam, apmeklējot ārstu, līdzi jābūt:

 • pasei vai identifikācijas kartei.

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar medicīnas centra "LIEPA" administrāciju pa tālruni 29601234.


Medicīnas centrs "LIEPA" izvirzīts 2018.gada Latvijas dižprojektam!

1. feb. 2019

Ir izsludināta ikgadējā LEADER lepošanās akcija "Dižprojekts 2018" par vietējo iniciatīvas projektu, kas realizēts ar LEADER ELFLA vai EZF fonda atbalstu un kas ir teritorijas lepnums un aktīvo ļaužu darbības apliecinājums.

Ar prieku varam ziņot, ka publisko un privāto partnerattiecību biedrība SERNIKON, kas pārstāv Carnikavas un Saulkrastu novadus, par dižāko projektu 2018.gadā izvirzījusi tieši medicīnas centru "LIEPA"! 

Ir uzsākta projektu konkursa “Dižprojekts 2018” balsošana! Lūdzu atbalsti mūs, spiežot LIKE zem medicīnas centra "LIEPA" bildes Latvijas Lauku fonda Facebook lapā! Paldies no mums!!!

Papildus informācija šeit: http://llf.partneribas.lv/archives/5333 un medicīnas centra "LIEPA" Facebook kontā.

Gripa vai saaukstēšanās - medicīnas centrā "LIEPA" noskaidro to uzreiz!

22. jan. 2019

Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. Tomēr bieži pacienti jauc gripas vīrusu ar saaukstēšanos, kas noved pie nepareizas ārstēšanās, piemēram, nevajadzīgas antibiotiku lietošanas. Tāpat nereti gripas slimnieks neievēro mājas režīmu, cilvēks dodas ierastajās gaitās par spīti sliktajai pašsajūtai un tādējādi ar gripas vīrusu aplipina apkārtējos. 

Medicīnas centrā "LIEPA" mūsu pacientiem ir iespēja veikt gripas ekspresdiagnostikas testu. Šis tests 10 minūšu laikā sniegs atbildi, vai saslimšana ir gripas vīruss vai cita infekcija.

Ja gripa netiek pareizi ārstēta, tā var veicināt jebkuras hroniskas slimības uzliesmojumu. Tā var provocēt jau esoša hroniska procesa paasinājumu, tādēļ var rasties deguna blakusdobumu, auss iekaisumi. Sirds muskuļa iekaisums — miokardīts nereti pievienojas jau kādai esošai sirds slimībai. Diezgan bieži sastopama komplikācija ir pneimonija (plaušu karsonis). Tā prasa nopietnu ārstēšanu, tādēļ vieglprātīga attieksme nav pieļaujama. Arī bronhīts jāārstē tikpat nopietni. Galvas smadzeņu vai galvas smadzeņu apvalku iekaisums biežāk ir smagas un ļoti smagas gripas norises gadījumā. 

Pieteikt vizīti pie ģimenes ārstes K.Liepiņas, lai veiktu gripas eksprestestu, var pa tālruni + 371 29601234, e-pastu: info@liepamc.lv vai nosūtot ziņu mūsu Facebook lapā.

Ekspressdiagnostikas testa cena 15 eiro.

Iespēja pierakstīties pie neiroloģes Rutas Plotnieces!

07. jan. 2019

Esam lepni ziņot, ka Carnikavā, medicīnas centrā "LIEPA" ir pieejamas izcilas speciālistes neiroloģijā un neirosonoloģijā dr. R.Plotnieces konsultācijas!

Medicīnas centra "LIEPA" pacientiem dr.R.Plotnieces konsultācijā ir iespēja:

 • veikt kakla, galvas asinsvadu izmeklēšanu ar duplex  doplerogrāfijas metodi;
 • saņemt ārstēšanu neiroloģiskiem pacientiem ar dažādas ģenēzes galvassāpēm, mugurkaula problēmām, atmiņas traucējumiem, veģetatīvās nervu sistēmas patoloģijām, reiboņiem, trīci un citiem kustību traucējumiem; 
 • vienā vizītē apvienot asinsvadu izmeklēšanu un neirologa konsultāciju.

Ārste Ruta Plotniece ir viena no labākajām speciālistēm neiroloģijā Latvijā. 

 • Praktizē ar neirovaskulāriem, galvassāpju, muguras sāpju, parkinsonisma pacientiem.
 • Stažējusies neiroloģijā  Vīnes Universitātes klīnikā, absolvējusi Cornell seminārus Zalcburgā.
 • Maskavā profesora Ļeļuk vadībā paaugstinājusi kvalifikāciju neirosonoloģijā.
 • Dibinājusi Baltijas galvassāpju  pacientu biedrību, un ir tās valdes locekle.
 • Vairāku publikāciju autore žurnālos „Latvijas ārsts”, „Jums kolēģi” par Parkinsona slimības ārstēšanu un veģetatīviem traucējumiem. Publicējusies arī "Short communication Scandianvian journal of infectology" saistībā ar meningīta ārstēšanu un meningīta diagnostiku.
 • Piedalījusies vairākos klīniskos pētījumos par Parkinsona slimības ārstēšanu.
 • Regulāri papildina zināšanas starptautiskos un lokālos kongresos un semināros.

Dr.R.Plotniece pacientus pieņem katru otrdienu (no plkst.12:00 līdz 16:00). 

Vizītes cena: 40 eiro.

Pieteikt vizīti var pa tālruni + 371 29601234, e-pastu: info@liepamc.lv vai nosūtot ziņu mūsu Facebook lapā.

Būsiet mīļi gaidīti!

Ruta Plotniece - neiroloģe, neirosonoloģijas speciāliste

Praktizējoša ārste ar 15 gadu darba pieredzi neiroloģijā, kopš 2005.gada arī  neirosonoloģijā.


Beidzot Carnikavā iespēja veikt ultrasonogrāfiskos izmeklējumus!

28. nov. 2018  

Esam priecīgi ziņot, ka iespējams pierakstīties uz ultrasonogrāfisko (USG) izmeklēšanu!

Mūsu medicīnas centrs „LIEPA” ir aprīkots ar visaugstākās kvalitātes daudzfunkcionālu ultrasonogrāfijas aparatūru (telpiskais attēls reālajā laikā). Ultrasonogrāfija ir nekaitīga un nesāpīga, bet ļoti informatīvs un ātri veicams vizuālās diagnostikas izmeklējums, ar kura palīdzību izvērtē dažādu orgānu un mīksto audu struktūru. Ultrasonogrāfija ir viena no svarīgākajām vizuālās diagnostikas metodēm.

Pie mums iespējams veikt ultrasonogrāfiskos izmeklējumus pie dr.Rasmas Miezes:

 • vēdera dobuma orgāniem (aknām, aizkuņģa dziedzerim, žultspūslim, žultsvadiem, liesai, nierēm, urīnvadiem, urīnpūslim, lielajiem asinsvadiem u.c.);
 • vairogdziedzerim;
 • limfmezgliem.

Savukārt katru otrdienu pie dr.Rutas Plotnieces iespējams veikt kakla un/vai galvas asinsvadu izmeklēšanu ar duplex doplerogrāfijas metodi.

Pieteikt vizīti var pa tālruni + 371 29601234, e-pastu: info@liepamc.lv vai nosūtot ziņu mūsu Facebook lapā.
Mūsu komandai pievienojusies izcilā pediatre Daira Brenča

5 nov. 2018  

Ar prieku ziņojam, ka medicīnas centra "LIEPA" komandai ir pievienojusies izcila ārste - pediatre Daira Brenča. 

Dr.Daira Brenča sniedz konsultācijas, diagnosticē slimības un ārstē bērnus no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam. Konsultē par veselības, profilakses, vakcinācijas, uztura, fiziskās slodzes, norūdīšanās, imunitātes stiprināšanas un citiem bērnu veselības jautājumiem. Sastāda vakcinācijas plānu. Konsultē māmiņas par krūts barošanu, jaundzimušo aprūpi, kopšanu un veselības profilaksi.

Vajadzības gadījumos bērnu veselības jautājumus risina sadarbībā ar citu nozaru speciālistiem - psihologu, psihiatru, fizioterapeitu, osteopātu, otorinolaringologu un acu ārstu, pēdu diagnostikas speciālistu, ortopēdu, gastroenterologu, dermatologu, pneimonologu,  imunologu, mākslas terapeitu u.c.

Aicinām pierakstīties, zvanot uz reģistratūru pa tālr. 29601234!

Sertificēta ārste - pediatre. Prakstizējoša ārste ar darba pieredzi kopš 1992.gada.

1992. gadā beigusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, pediatrijas specialitātē

2003. gadā - beigusi Liepājas Pedagoģijas akadēmiju, iegūstot skolotāja - logopēda kvalifikāciju

Regulāri apmeklē profesionālās pilnveides kursus specialitātē, ārstu kongresus un konferences

Strādā VAS Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas Neatliekamās palīdzības un observācijas nodaļā.

Piedalās Latvijas Universitātes rezidentūras attīsstības programmā, ir lektore medicīnas koledžā, kā arī Latvijas Ārstu biedrības lektore